KB-liga: Konec základní části byl vítězný, nyní přijde PLAYOFF!

24. února 2020, Tomáš Sladký

Junioři obsadili po základní části 5.místo. V Petrovicích si poradili bez problémů s Black Angels, napínavý duel s Ústí rozhodly až samostatné nájezdy...

V sobotu odehráli junioři svůj domácí duel netradičně v Petrovicích u Karviné, kde vyzvali pražské Black Angels. Velkou efektivitou v zakončení si Vítkovice vytvořily pohodlné vedené 7:0 po dvou třetinách. Menší polevení v koncentraci v úvodu třetího dějství dalo hostům možnost třemi slepenými brankami snížit, koncovka zápasu však byla opět v režii domácích. Čtyřmi brankami se blýskl kapitán Rostislav Gattnar! Po utkání opět proběhla mezi trenéry diskuze na téma rozdílnosti krajů a možnosti správné výchovy mládeže.

Komentář trenéra domácích, Tomáše Sladkého: Náročný zápas hlavně po psychické stránce. Vyhráli jsme nejen po florbalově stránce, za což jsem klukům poděkoval. Děkuji pořadatelům za zápas.

1. SC TEMPISH Vítkovice - BLACK ANGELS 12:4

branky: 16. Filip Krčmář, 17. Rostislav Gattnar, 19. Adam Choma, 20. Ondřej Sidunov, 34. Jan Besta, 36. Rostislav Gattnar, 39. Rostislav Gattnar, 47. Vojtěch Šimík, 47. Rostislav Gattnar, 49. Adam Zubek, 57. Tomáš Hanzlík, 59. Ondřej Čech - 42. Matouš Burian, 42. Jan Michálek, 43. Štěpán Kostrhún, 56. Matouš Burian; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 33; zásahy brankářů: Petr Maláč 22 - Tomáš Ernée 11, Šimon Zídek 6; po třetinách: 4:0, 3:0, 5:4.

V neděli se na Dopravce odehrál velmi "takticky svázaný" zápas o 5.místo po základní části. Ve fair-play duchy hráli ústřední roli oba brankáři. V závěru zápasu se Ústí podařilo vyrovnat na 2:2 po špatně odbráněné standartní situaci, o výsledku tak nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Potřebný extra bod pro Vítkovice vystřelil vítkovický Adam Choma.

Komentář trenéra domácích,Tomáše Sladkého: Základní část skončila, jsme pátí. Po včerejším nechutném zážitku jsem rád za florbalový zápas. Ústí šťastnou cestu domů a přeji hodně štěstí v playoff. Díky pořadatelům a fanouškům za podporu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Ústí 3:2pn

branky: 12. Jan Toman, 53. Vojtěch Šimík, N Adam Choma - 9. Jan Dolejší, 59. Filip Vybíral; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 33; zásahy brankářů: Petr Maláč 13 - Dominik Hrabě 30; po třetinách: 1:1, 0:0, 1:1, 0:0.

Základní část je u konce, Vítkovice si na svého soupeře (volbou z pátého místa) musí počkat až po odehrání předkola, do kterého postoupily týmy na 9.-12. místě z celostátní KB-ligy a všichni ostatní účastníci obou druholigových divizí.