KB-liga: Konečně začala klasická základní část!

29. října 2018, Tomáš Sladký

První hrací víkend soutěže přinesl jednoznačně zlepšeny výkon a herní projev Vítkovic, bohužel ale také zisk pouhého jednoho bodu…

V sobotu přijela do Ostravy Mladá Boleslav. Všichni, kteří se přišli na halu Sareza podívat na zápas, konečně viděli atraktivní, živelný a kvalitní juniorský florbal. Domácí tlačili soupeře, aktivně si vytvářeli kvalitní střelecké příležitosti. Počet střel (55) mluví za vše. Bohužel se mezi tyče a za záda skvělého brankáře boleslavských vešly pouhé čtyři trefy. Pozitivem zůstává opravdu kvalitní výkon Vítkovic, v tomto utkání chybělo jen trochu štěstí v zakončení.

Vyjádření trenéra domácích, Tomáše Sladkého: Z třiceti poctivě vypracovaných gólových šancí dát pouze čtyři branky, to je málo. Necháváme na hřišti ležet 3 body a jdeme domů, škoda.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Technology Florbal MB 4:5
B
ranky:19. Rostislav Gattnar, 29. Lukáš Herblich, 37. Rostislav Gattnar, 42. Matouš Zita - 7. Filip Kučera, 8. Radovan Kohút, 32. Daniel Martínek, 35. Zdeněk Vyhnánek, 49. Vojtěch Hejduk; rozhodčí:Lukáš Axmann - Radek Šiška; vyloučení:2:1; využití:0:0; diváků:58; zásahy brankářů:Patrik Plevák 33 - Marek Macík 51; po třetinách:1:2, 2:2, 1:1.

V neděli vyzvali rytíři ambiciózní Chodov. Zápas přinesl podobný obraz hry jako v sobotním utkání. Přece jen trochu vyrovnanější duel muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, ve kterém byl šťastnější pražský celek. Jde vidět, že tradiční základní část přinesla svou kvalitu a obecně dobrý florbal. Aktéři se na takové zápasy museli načekat až do konce října…

Komentář trenéra domácích, pana Václava Gurkovského: Stejný obraz hry jako včera, kombinačně do útoku fajn, šance jsou, ale bohužel to nedokážeme přetavit v branky. Když finální část zlepšíme, nebudeme rozdávat body. Díky za kvalitní zápas soupeři.

1. SC TEMPISH Vítkovice - VŠO FLORBAL CHODOV 4:5p

Branky:2. Lukáš Herblich, 17. František Babicz, 20. Jakub Koch, 45. Tomáš Hanzlík - 16. Jakub Kaplický, 28. Sebastian Maxa, 46. Jiří Koklar, 47. Matěj Duda, 62. Petr Majer; rozhodčí:Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení:3:0; využití:0:2; diváků:30; zásahy brankářů:Štěpán Zerzoň 28 - Karel Pergler 21; po třetinách:3:1, 0:1, 1:2, 0:1.

V příštím zápase se junioři utkají v neděli 4.11. se Spartou v Praze.