KB-liga: Z dalekého severu přivezli junioři tři body

19. ledna 2020, Tomáš Sladký

Bleskový víkendový výjezd přinesl výhru v Mladé Boleslavi a nešťastnou prohru v Liberci. Čelo tabulky je stále velmi vyrovnané...

Celostátní soutěž juniorů, kterou letos zastupují z moravskoslezského kraje pouze Vítkovice, pokračovala dalším dvojkolem.
Mladí rytíři tentokrát vyrazili na dalekou cestu na sever osobními auty, za což patří velké díky všem ochotným rodičům! První zastávkou byla Mladá Boleslav, se kterou při prvním měření v Ostravě Vítkovice těsně prohrály. Průběh zápasu od samého začátku věštil radostnější konec. V úvodu se dařilo především čerstvým reprezentantům Adamovi Chomovi a Štěpánovi Kaletovi. Střelecky se však prosazovali i další a výsledkem byla vysoká výhra 12:8!

Technology Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:12
branky:
28. Jiří Zmatlík, 36. Jan Zoufalý, 38. Filip Kučera, 44. Michal Fišera, 45. Štepán Švejda, 53. Marek Korych, 55. Marek Korych, 60. Jakub Pařízek - 3. Štěpán Kaleta, 11. Adam Choma, 17. Štěpán Kaleta, 24. Adam Choma, 29. Jan Vojáček, 31. Tomáš Hanzlík, 31. Jan Vojáček, 35. Adam Zubek, 37. Jan Vojáček, 43. Vojtěch Šimík, 49. Martin Gattnar, 52. Adam Zubek; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Marek Macík 13 - Petr Maláč 15; po třetinách: 0:3, 3:6, 5:3.

Komentář trenéra hostů, Václava Gurkovského: Padesát minut velká pohoda, pak jsme 10 minut bránili oslabení 5 proti 6 a to nám, no, moc nešlo. Inkasované góly trošku kazí dojem z předvedené hry, děkujeme soupeři za zápas.

Po bezproblémovém přesunu pod Ještěd a nocování přímo v areálu sportovní haly, odehráli vítkovičtí dramatický duel s Libercem. I přes nepříznivý vývoj dokázaly Vítkovice otočit skóre z 2:4 na 5:4, ale slibné vedení nakonec nedokázali udržet. Na liberecký gól v poslední minutě již nestihli zareagovat a prohráli těsně 5:6.
Čelo tabulky tak zůstává i nadále velmi vyrovnané, zápasy, které mohou rozhodnout o konečném pořadí po základní části přijdou hned v následujícím víkendu!

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:5
branky:
20. Jakub Mádlo, 21. Vojtěch Wiener, 31. Jakub Vacek, 45. Vojtěch Janeček, 58. Vojtěch Wiener, 60. Vojtěch Blažek - 35. Adam Choma, 43. Adam Choma, 50. Jan Besta, 50. Vojtěch Šimík, 51. Adam Zubek; rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch; vyloučení: 5:4; využití: 3:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Petr Chlad 30 - Patrik Plevák 23; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:4.

Komentář trenéra hostí, Václava Gurkovského: Klasický juniorský zápas. Takový prapodivný průběh, dlouho jsme se střelecky hledali. Ikdyž jsme se snažili, dneska jsme tu vyhrát nemohli.