Krásný florbalový večer. Přestřelka pro Vítkovice!

11. ledna 2013, CD

Výborný a nadprůměrný extraligový zápas s celkem dvaceti brankami skončil lépe pro Vítkovice. Kdo si nenašel ve čtvrtek večer cestu na Dubinu, mohl litovat. Vítkovice přestřílely Chodov 13:7 a jdou do čela extraligy! Hattrickem se zaskvěli Patrik Suchánek a Lukáš Hájek. Na straně druhé se trefil 4x Zozulák. aktualizováno.

Škoda pozdního začátku utkání, ČT zařadila tento klenot základní části až na dvacátou hodinu večerní a tak si na Dubinu nenašlo cestu větší množství fanoušků. Ovšem ti, co byli v hale, zaslouží absolutorium. Však se jim také oba týmy odvděčili vynikajícím ofenzivním florbalem.

Vítkovice začaly utkání aktivněji a v prvních deseti minutách si vytvořily velkou územní převahu s řadou šancí, ty ovšem pochytal výborný Barák. Naproti tomu se hosté dostávali až příliš často do samostatných úniků a minimálně 5x (!) za zápas běžel hostující hráč sám na Lukáše Součka. Zozuláka, Mikeše, Wahlgrena či Christianssona Souček ale skvěle vychytal! Na první branku se čekalo až do 17.minuty. V přesilovce otevřel bohatý gólový účet utkání po nacvičeném signálu Patrik Suchánek. Hned poté se proběhl nerušeně celým hřištěm Jan Jastřembský a umocnil nadšení Vítkovic druhým gólem. Hned na to ale vystřelil Zozulák a jemná Suchánkova teč znamenala snížení. Tři branky se vešly do 41 vteřin.

I druhou třetinu začaly Vítkovice aktivně a tentokrát se vyplatilo již po několika sekundách. Krásnou akci načal kapitán Hezko, když využil svých fyzických parametrů, bez problémů ustál atak Mikeše, předložil Řezaninovi, který z první našel na pravé tyči volného Pavla Jankulára, který geometricky přesnou tečí usměrnil míček za Barákova záda! Krásný florbalový moment. Ve 29.minutě zvyšoval Lukáš Hájek po další brilantní příhře Řezaniny na 4:1 a když v 33.minutě vymetl nechytatelnou dělovkou v přesilovce šibenici Patrik Suchánek, utkání měly Vítkovice pevně v rukou. Chodov ale dal vzpomenout na neskutečnou stíhací jízdu z loňského šestého semifinále. Nejdříve také zužitkoval přesilovku, když bezchybnou práci Jendrišáka využil střelou do prázdné branky Mikeš. Ve 39.minutě pak zapomenula vítkovická obrana na osamoceného Dóžu a prosadil se i on. 11 vteřin před druhou sirénou ale opět udeřily Vítkovice. Tokoš načasoval přihrávku z otočky na brankoviště dokonale a Tomáš Sladký forhendovou kličku provedl neméně pěkně!

Třetí třetina byla opravdovou oslavou florbalu. Chodov se nejříve dvěma góly Zozuláka a jedním Klápy oproti jedné trefě Vítkovic, konkrétně Patrika Suchánka, dotáhl na rozdíl jediné branky. Pak hosty ale Vítkovice zlomily. Až páté vyloučení v zápase zůstalo nepotrestáno. Než se ovšem hostující Sýkora, který pykal za hru rukou, stačil zapojit do hry, propálil po Hájkově příhře všechno Jakub Hubálek. Hned na to vyrobil obrovskou hrubici Pražan, kterou Lukáš Hájek bez smilování potrestal. Ihned za 4 (!) vteřiny se po buly prodral k míčku Martin Tokoš a další milimetrovou střelou přidal desátý gól. A když se za dalších pár vteřin prosadil po Hrubého tažení i Lukáš Veltšmíd, prchl Barák z branky na střídačku. Vítkovice zasadily Chodovu těžký direkt v podobě čtyř branek za necelé dvě minuty! Utkání bylo rozhodnuto, přesto se diváci dočkali dalších tří gólů. V 59.minutě vymetl šibenici parádní střelou Lukáš Řezanina. V poslední minutě Vítkovičtí opět neubránili Zozuláka, který vstřelil už čtvrtou branku v utkání. Poslední slovo si vzal Lukáš Hájek, který dokončil Heczkovu akci.

Vynikající utkání bylo skutečnou reklamou na florbal. A tleskali mu všichni diváci v hale, včetně dvou hokejových hostů Ondřeje Romana a Petra Strapáče, členy A-týmu hokejových Vítkovic.
      Florbalové Vítkovice se díky vysokému vítězství vyhouplo ze čtvrtého místa do čela extraligové tabulky. Mladá Boleslav se ztrátou jednoho bodu má ovšem zápas k dobru. Hvězdný první útok Chodova Wahlgren-Jendrišák-Christiansson se na Dubině vůbec neprosadl, Jenrišák s Wahlgrenem si připsali ve dvacetibrankovém utkání pouze po jedné asistenci.

1. SC WOOW Vítkovice - TJ JM Pedro Perez Chodov 13:7
branky:  17. Patrik Suchánek, 17. Jan Jastřembský, 21. Pavel Jankulár, 29. Lukáš Hájek, 33. Patrik Suchánek, 40. Tomáš Sladký, 43. Patrik Suchánek, 53. Jakub Hubálek, 54. Lukáš Hájek, 54. Martin Tokoš, 55. Lukáš Veltšmíd, 59. Lukáš Řezanina, 60. Lukáš Hájek - 17. Martin Zozulák, 35. Ondřej Mikeš, 39. Patrik Dóža, 42. Martin Zozulák, 48. Martin Zozulák, 49. Michal Klápa, 60. Martin Zozulák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 235; zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Jan Barák 26, Jan Binder 2; po třetinách:  2:1, 4:2, 7:4;