Krásný zápas Vítkovic s Chodovem vyhráli domácí

29. prosince 2013, CD

Povánočnímu zápas kralovali oba brankáři. Roman Ciompa i Jan Barák se překonávali. Nakonec se smál vítkovický gólman, který kapituloval pouze jedinkrát za celý zápas a velkou měrou se podílel na vítězství svého týmu 4:1. aktualizováno.

Povánoční utkání 16.kola Autocont extraligy na Dubině mělo charitativní podtext. Vedení vítkovického klubu podpořilo tříletého Václava Daleckého trpícího dětskou mozkovou obrnou, epilepsií, refluxem a dalšími nemocemi a výtěžek ze vstupného, jakožto každý gól vynásobený tisícikorunou věnovalo na transparentní účet 2300325332/2010, tedy na konto Václava Daleckého. Více zde. Celkem na pomoc malého Vaška putuje 17 342,- Kč. Vítkovice děkují všem, kteří se rozhodli dobrou věc podpořit. Samotný dar převzal Vaškův otec, bývalý dlouholetý hráč Vítkovice a majitel jednoho z extraligových titulů, Jan Dalecký.

Samotné utkání muselo diváky na Dubině bavit. Šance střídala šanci, avšak střelci naráželi na fantasticky chytající gólmany. Jan vítkovický Roman Ciompa, tak Jan Barák v brance Chodova byli téměř nepřekonatelní. Barákovi vydržela neprůstřelnost přesně 18 minut a 22 vteřin. Vítkovice šly do rychlého protiútoku, situaci 2 na 1 vyřešil Hrubý ideálně, když našel Marka Bräuera, na kterého zývala prázdná branka.

Ve druhé třetině se začalo přiostřovat a padly první tresty. Faul Kotlase potrestán nebyl. Ani faul Hájka, přesto při jeho vyloučení branka padla, úspěšný brejk zakončoval Lukáš Hrubý a Vítkovice šly ve vlastním oslabení do dvoubrankového vedení.

I ve třetí třetině brankáři čarovali. Roman Ciompa nejednou vychytal nejproduktivnějšího hráče extraligy Matěje Jendrišáka. V 54.minutě jej ale už prostřelil Martin Pražan a zadělal na pořádné drama. Chodov byl totiž aktivnější a domácí pořádně mačkal. Vítkovice čekaly na úspěšný brejk a ten přišel v 58.minutě. Schuberta obral o míček na polovině Hájek, Šebesta posunul na Veltšmída, který v situaci 2 na 1 ještě vracel Hájkovi, jeho příhru ale z posledních sil zblokoval Bouša, ale míček se odrazil před zcela odkrytou branku opět Lukáši Veltšmídovi a ten jej bez problému dorazil do sítě. V power-play Chodova pak předvedl výkon na hranici fyzických sil Žák, po jehož vynikající práci neměl problém usměrnit míček do prázdné branky Marek Bräuer.

Vítkovice si připsaly další důležité tři body do extraligové tabulky a v tabulce opět poskočily. Po 16.kole je od první čtyřky dělí tři body. Jsou páté.

1. SC WOOW Vítkovice - TJ JM Pedro Perez Chodov 4:1
branky:  19. Marek Bräuer, 38. Lukáš Hrubý, 58. Lukáš Veltšmíd, 60. Marek Bräuer - 54. Martin Pražan; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 357; zásahy brankářů: Roman Ciompa 27 - Jan Barák 25; po třetinách:  1:0, 1:0, 2:1;