LOUČENÍ S LEGENDOU: Lukáš Řezanina se vrací domů a opouští Rytíře

21. dubna 2020, Tisková zpráva

Řady vítkovických Rytířů opustí před sezonou 2020/2021 jedna z nejvýraznějších osobností, slovenský útočník Lukáš Řezanina. Populární a produktivní „Žigy“ se po letech v Ostravě rozhodl pro návrat do domovských Košic. Z Vítkovic odchází jako legenda.

Přišel jako mladý a nenápadný slovenský talent, odchází jako legenda. Tak by se dal velmi krátce shrnout příběh slovenského útočníka Lukáše Řezaniny, který po devíti letech opouští řady Rytířů. Společně se snoubenkou Aničkou se totiž rozhodl pro návrat do Košic.

Lukášova cesta začala v roce 2011, kdy si jej vybral tehdejší trenér a další legenda Vítkovic, Radomír Mrázek. Po devíti letech končí se třeti zlatými medailemi z nejvyšší mužské soutěže a nespočtem dalších aktivit, kterými se vryl do paměti celé Ostravě.

Právě Lukáš Řezanina je totiž jedním z otců myšlenky ostravského hokejového derby univerzit, kterému se již povedlo vyprodat také OSTRAVAR Arénu.

Ale jeho pobyt v Ostravě byl především o florbale. Za Vítkovice nastoupil celkem do 234 zápasů, ve kterých vstřelil 82 branek a na 103 jich úspěšně přihrál.

Nyní se ve svých sedmadvaceti letech rozhodl pro návrat do Košic. „Odchází legenda našeho klubu,“ poklonil se Řezaninovi předseda správní rady a prezident Vítkovic Tomáš Krásný. „Cítím velkou nostaligii, protože jsme toho společně hodně zažili. Odvedl tady obrovský kus práce. Rád bych, aby pokračoval, ale rozumím, že nastal čas vrátit se domů,“ uvedl na adresu Lukáše Řezaniny.

„Žigy, do dalších let jen to nejlepší!“

 
 

Zápasy

Sobota 12.6.2021
 
Ne 12.9.Vítkovice - Pardubice 18:00
Pá 17.9.Bohemians - Vítkovice  

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.