Liberec bez šance, Vítkovice vítězí vysoko 12:6!

14. ledna 2018, redakce

Muži nepřipustili žádné překvapení a z Liberce vezou tři body! Další přestřelka se severočechy, tentokrát s kontrolovaným průběhem.

V neděli cestoval mužský A tým k zápasu 20. kola Tipsport Superligy do Liberce. Do zápasu vletěli jako hurikán. Hned ve 37.vteřině otevřel skóre Josef Rýpar, který se nejlépe zorientoval před brankou soupeře. O 35 sekund později využil brejk Jiří Besta, který si dvakrát narazil s Martinem Tokošem. V 8.minutě zvýšil už na 0:3 Adam Delong, který po rozehrávce z rohu prostřelil hostujícího gólmana mezi nohama. První z libereckých se trefil Jiří Strobach, který vzal celou akci na sebe a snížil tak na 1:3. Na rozdíl jediné branky snížil Petr Salát, který tečoval střelu Lukáše Veselého. V 11. minutě zvýšil na 2:4 Jan Šebesta. Poté se ozval nejproduktivnější hráč Liberce Radek Valeš, který opět snížil na rozdíl jedné branky. Dvě minuty před koncem 1. třetiny se o slovo přihlásil ještě Patrik Němec a do šaten se šlo za stavu 3:5 pro Vítkovice.

Ve druhé třetině se odehrála gólová smršť, kterou zahájil vítkovický Jiří Besta. Za necelou minutu se prosadil podruhé Radek Valeš. O 37 vteřin později zvyšoval na 4:6 Josef Rýpar. Za necelou minutu se podruhé v zápase trefil Adam Delong. 36. minuta a Jan Jastřembský a 4:9. Ve 39. minutě hrály Vítkovice přesilovku, kterou střelou z půlky využil Adam Delong a díky tomu také zkompletoval hattrick.

Ve třetí třetině se jako první prosadil Ladislav Gál, kterého pěknou nahrávkou našel Patrik Němec. Za 20 sekund později snížil Lukáš Veselý stav byl tedy 5:11. V 15. minutě využil rychlý brejk Petr Salát a snížil na 6:11. V 18.minutě třetí části si vyžádal trenér Liberce Skružný taktický time-out. V posledních sekundách se ještě parádně trefil Jakub Vilím. Konečný stav utkání 6:12.

Komentář trenéra Vítkovic Pavla Bruse: Nechci aby to vyznělo blbě, ale dneska to bylo dle mých měřítek hodně pomalé, laxní a nedůrazné. Liberec hrozil z důrazu v brankovišti a my jsme si dnes nechtěli ušpinit dres. Výhra větším rozdílem je samozřejmě pozitivní. Krom pár minut v druhé třetině to moc nebyla naše hra. V úterý budeme trhat podlahu.

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:12

Branky:8. Jiří Strobach, 10. Petr Salát, 17. Radek Valeš, 33. Radek Valeš, 51. Lukáš Veselý, 55. Petr Salát - 1. Josef Rýpar, 2. Jiří Besta, 8. Adam Delong, 11. Jan Šebesta, 19. Patrik Němec, 32. Jiří Besta, 33. Josef Rýpar, 34. Adam Delong, 37. Jan Jastřembský, 39. Adam Delong, 50. Ladislav Gál, 60. Jakub Vilím;rozhodčí:Martin Valenta - Michal Žďárský;vyloučení:1:0;využití:0:1;diváků:286;zásahy brankářů:Tomáš Janota 3, Vít Vaníček 14 - Lukáš Souček ?;po třetinách:3:5, 1:5, 2:2.

!!!Příští zápas mužů: 20. 1. 2018 - 20.kolo- Technology Florbal MB x 1.SC TEMPISH Vítkovice - MSH Mladá Boleslav!!!