M. Deus, J. Velecký: ”Na hřišti odvedeme maximum!”

14. února 2014, Vlaďka Zoubková

Elitní týmy mužů i žen čekají poslední dvě kola základní části. Obě družstva si drží místa v Top 4, ale na konečné umístění, včetně jmen soupeřů pro play-off si musíme ještě počkat.

Dosavadní průběh extraligy a vyhlídky na play-off hodnotí hlavní trenéři mužů i žen, Michal Deus a Jiří Velecký.


Play-off pomalu klepe na dveře, oba týmy čekají poslední dva zápasy základní části. Jak byste celkově zhodnotili dosavadní působení vašich týmů v extralize, převládá spokojenost nebo je ještě co zlepšovat?

JV: Základní část naznačila, že rozhodně máme na to se prát o účast v Superfinále, což je našim cílem a o titul, což je našim snem. Samozřejmě bylo lepší i horší období, během roku nám častokrát chyběly některé hráčky a ještě i teď se nám nedaří z různých důvodů trénovat v plném složení dle představ nás trenérů, ale snad to bude mít na náš výkon co nejmenší vliv a naopak to, co se nám podařilo i přes zmíněné komplikace natrénovat bude dostačující.

MD: Když se na to podívám všeobecně, náš výkon má stoupající tendenci, což mě samozřejmě těší. Odpovídají tomu jednak výsledky, ale především předváděná hra. Hráči si na hřišti každým zápasem více věří, což se promítá v kombinaci a kontrole nad průběhem utkání. Samozřejmě, není to ještě vybroušené, ale když se ohlédnu někam do října, kdy ten tým byl pod obrovskou dekou a měl velké problémy, tak vidím posun ve všech směrech. Snažíme se pracovat smysluplně, postupně odbourávat nedostatky a klást na sebe větší a větší nároky. Je to dlouhodobý proces, který si žádá velkou pracovitost, disciplínu, pokoru a respekt. Hráči zaslouží uznání, protože ukázali velký charakter. Ono není jednoduché dostat se za tak krátkou dobu ze dna na špici. Věřím, že cesta, kterou jsme zvolili, je správná a že naše výkonnost bude nadále stoupat, protože ty nejdůležitější zápasy nás teprve čekají a až po nich budu moci své domněnky definitivně potvrdit.

Michal DeusZrodilo se podle vás v tabulce nějaké překvapení? Jak hodnotíte finálovou osmičku?

JV: Pro mě osobně jsou mírným překvapením výsledky Chodova, který hraje opravdu výborně a zaslouženě ligu vede. Čekalo se, že bude ve čtyřce, rvoucí se o titul, ale že těsně před závěrem soutěže bude nejžhavější adept na vítězství v základní části jsem úplně nečekal. Zbytek soutěže co do umístění je bez nějakého většího překvapení a jak jsem zhruba očekával.

MD: Myslím, že tabulka odpovídá realitě. Týmy, které se dostaly do play-off, si to zaslouží. Přesto mě mile překvapila Sparta, která praktikuje velice náročný styl, jejich hra má kvalitu, působí kompaktně v ofenzivě i při bránění. Veliký posun. Naopak, nečekal jsem, že Brno bude mít takové problémy dostat se do osmičky.

Kterého ze soupeřů si přejete do vyřazovacích bojů, jak tipujete složení čtvrtfinálových dvojic?

JV: Dvojice budou vypadat podle toho, jak dopadne základní část, což v extralize žen nelze zatím odhadnout a první čtyřka může dopadnout všelijak. Jediné co si tak tipnu je, že tým na prvním místě, ať už jím bude kdokoli, si do play-off zvolí Tatran Střešovice.

MD: Tak dalece ještě nepřemýšlíme. Momentálně se soustředíme na zápas s Otrokovicemi a poté se jistě budeme zabývat pouze Boleslaví. Dvojice si netroufám odhadovat, liga je letos vyrovnaná. Myslím, že všechny dvojice svedou vyrovnané bitvy o postup mezi nejlepší čtyři.


Jiří VeleckýČekají vás poslední dva zápasy základní části. Muže čeká souboj s Otrokovicemi a Mladou Boleslaví, se kterou v loňském play-off sehráli tuhou bitvu. Ženy nejprve přivítají na Dubině florbalistky Bohemians, o týden později jedou na půdu lídra tabulky Chodova, kterého v loňském semifinále pokořily až v sedmém zápase. Jak se na utkání připravujete?

JV: Bohemka, to je útočná síla, důrazný tým, hrající v něčem jednoduše, ovšem dynamicky, v pohybu a na ženské poměry docela tvrdě. Chodov je stylem hry tým podobný, ovšem více zaměřený na precizní a velmi aktivní defenzivu a rychlé protiútoky, případně jednodušší zakončení.Od soupeřů víme, co po taktické stránce čekat, stejně tak oni ví, co čekat od nás. Pokusíme se vyladit zejména naši rozehrávku, která nám proti těmto soupeřům v minulých zápasech ne úplně dobře klapala.

MD: Čekají nás náročná utkání s ofenzivně laděnými soupeři. Boleslav má tuto sezonu velice slibně rozehranou, mají silové typy hráčů, kterým navíc nechybí individuální technická vybavenost, netají své ambice na finále. Otrokovicím se letos venkovní zápasy moc nedaří a pevně doufám, že v tom budou pokračovat i u nás. Na druhou stranu, jejich kvalita je vysoká, hrají útočně, mužstvo je dobře složené, zkušené hráče doplňují šikovní mladíci. Mají vhodné typy do brejků a navíc se prezentují jak zónovou, tak osobní obranou. Já věřím, že když se budeme držet naší filozofie a našeho pojetí hry, tak obě utkání zvládneme. Cílem bude co nejdříve soupeři vnutit naši hru, kontrolovat míček a být dostatečně aktivní a soutěživí. Takto musíme přemýšlet, chceme-li být úspěšní.

Váš vzkaz fanouškům před posledními zápasy základní části?

JV: Nic lepšího již základní část ženské extraligy nabídnout nemůže! Věříme, že naši skvělí fanoušci nám budou držet palce a v hledišti nebudou chybět!

MD: Diváky a fanoušky bych chtěl pozvat na atraktivní utkání, poslední domácí před play-off a navíc se soupeřem, který ve svých řadách má několik bývalých hráčů Vítkovic. Mohu slíbit, že na hřišti odvedeme maximum a uděláme vše proto, abychom nejen zvítězili, ale taky zanechali pozitivní dojem!

Děkuji za rozhovor a držíme palce!

Foto: Jiří Zerzoň, Vlaďka Zoubková


 
 

Zápasy

Neděle 26.9.2021
 
Út 28.9.Otrokovice - Vítkovice 18:00
So 2.10.Black Angels - Vítkovice 15:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Tatran Střešovice 4 33:15 12
2. Bohemians 4 34:18 12
3. Předvýběr.CZ Florbal MB 4 32:13 10
4. Vítkovice 4 38:17 9
5. FBC ČPP Ostrava 4 32:17 9
6. Sparta 4 24:20 9
7. Black Angels 4 23:19 7
8. Chodov 4 28:25 7
9. Navláčil Panthers Otrokovice 4 20:25 3
10. Liberec 4 16:26 3
11. Sokoli Pardubice 4 17:35 3
12. Česká Lípa 4 18:37 0
13. FBŠ Hummel Hattrick Brno 4 15:36 0
14. Vinohrady 4 12:39 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.