Měli bychom zapracovat na vlažnějších místech, nabádá Firda

08. prosince 2019, VG

Rytíři v městském derby přehráli FBC Ostrava 11:6, ale stejně jako v předchozím zápase proti Liberci museli po první třetině dohánět manko. "Vlažnější místa nás trápí nejenom na začátku, ale někdy i v průběhu nebo na konci zápasu. Měli bychom na tom zapracovat, aby nás to v budoucích zápasech nemrzelo," říká Ondřej Firda, který v derby nasbíral 4 body.

Ondřeji, v pátek jste dali Liberci ve druhé třetině osm branek, teď jste v ní skórovali šestkrát. To si potřebujete soupeře "očíhnout", nebo potřebujete, aby vám trenér v šatně řekl, že tak jako v první třetině to dál nejde ?
Nemyslím si, že očíhnout. Vždycky trenér apeluje, ať hrajeme od začátku do konce, a že zrovna v těchto dvou zápasech to vyšlo na 2. třetinu, je asi jedno. Důležité je, že to tam vůbec napadalo, neboť ze začátku sezony jsme měli problém v proměňování šancí. Nejspíš to bude nějaký vývoj v naší hře.
Čím si vysvětlit to, že první třetiny máte takové "vlažnější" ?
To se musíte zeptat trenérů, ti to vidí nejlépe. Každopádně vždycky chceme hrát od začátku dobrý zápas. Ta vlažnější místa nás trápí nejenom na začátku, ale někdy i v průběhu nebo na konci zápasu. Měli bychom na tom zapracovat, aby nás to v budoucích zápasech nemrzelo.
Soupeři nepomohla ani výměna brankáře. Útoky pak už vycházely podle představ ?
To už je pak těžké. Výměna gólmana byl asi nějaký impuls pro FBC. Ale my si to pohlídali a trestali jsme jejich chyby. Vždyť jenom v oslabení jsme dali dva góly. Když doháníte výsledek, je potom snazší pro soupeře se urvat do gólových brejků.
Zapsal jsi čtyři body za dva góly a dvě asistence. Šance na hattrick nebyla ?
Určitě nějaké situace jsem mohl vyřešit jinak, ale to nevadí, budou další zápasy. Po dlouhé době jsem nějak přispěl kanadského bodování, tak buďme při zemi. Jedna vlaštovka jaro nedělá.
Derby bývají obvykle vypjatá, fyzicky náročná s řadou ostrých zákroků. Vy máte před sebou náročný program s Ligou mistrů - máte třeba v podvědomí, že je třeba na sebe dávat více pozor, nebo vás hra pokaždé strhne ?
Já určitě nemam nic v podvědomí. Hraju zápas od zápasu, a jestli bych měl myslet na zranění, tak nechodím ven z domu. Na hloupých schodech se člověk může solidně pochroumat, a to nemusí hrát ani florbal.