Michal Deus: Chyběly nám prvky, se kterými se v české lize nesetkáváme

8. října 2014, CD

Trenér Vítkovic Michal Deus hodnotí uplynulý Pohár mistrů. Muži Vítkovic na postup do bojů o medaile nedosáhli, přesto se najdou pozitiva.


Ahoj Michale. Jak hodnotíš celkově Pohár mistrů?
Je to specifická soutěž, která odkryje veškeré nedostatky. Nemáme zkušenosti s úrovní této hry, což se projeví. Na druhou stranu, je teď jen na nás, jak s těmito zkušenostmi naložíme. Neodehráli jsme špatné zápasy, dlouho jsme soupeřili o vítězství. Chyběly nám však prvky, se kterými se, bohužel, v české lize nesetkáváme. Teď o nich víme a pokusíme se zapracovat na jejich odstranění.


Především v prvním zápase proti Happee jste vypadali velmi dobře. Co chybělo k lepšímu výsledku?
Důležitý byl vstup do utkání, rychle jsme si zvykli na tempo a dařilo se nám ho i držet. To pomohlo psychice hráčů. Zápas by možná vypadal jinak, kdybychom vedli, protože jsme k tomu měli vždy velmi blízko. Bohužel jsme naše šance neproměnili a soupeř byl naopak nekompromisní. Hodně nás ovlivnila i pasáž ve druhé třetině, kdy jsme obdrželi, tuším, tři rychlé branky. Ale to jsou přesně ty situace, které z naší soutěže neznáme. Ty špičkové týmy jedou v neskutečném tempu po celý zápas. Tady tě slabší chvilka dostane do pořádných problémů.


S GC to taky nebyla, hlavně v prvních dvou třetinách, tak jednostranná partie, jak napovídá výsledek. Co se pokazilo?
Tam se zkazila první třetina. Tu jsme měli jednoznačně vyhrát, šancí jsme měli spousty. Bohužel, nepodařilo se nám dát branky ani z těch nejvyloženějších a to postupem času nahlodávalo naši psychiku. Museli jsme vyhrát a hlavně jsme chtěli vyhrát, i proto jsme hru ve třetí třetině dost otevřeli, zkoušeli hrát v šesti a bohužel Curych prokázal velkou herní vyzrálost a potrestal nás. Výsledek krutý, ale do jisté míry zkreslený. I takové zkušenosti jsou potřeba k tendenci se neustále zlepšovat.


Michal Deus

Do sestavy se nevlezly posily. Jousi, Delong, Gál. Co za tím vězí?
Všichni tito hráči mají velkou kvalitu a potenciál a ještě všem ukážou, co v nich je. Delong a Gál jsou s námi chvíli a já jsem se rozhodl vsadit na sehranost a zažité vazby mezi hráči z minulé sezóny. Jule Jousi v základní sestavě figuroval, bohužel, celý týden před Pohárem proležel v horečkách, první tři dny na Poháru nemohl mluvit, měl teplotu, netrénoval a necítil se dobře. Proto nastoupil Bräuer.


Co říkáš na výsledek finále? Je Falun opravdu tak diametrálně lepší než finský mistr?
Zápas jsem neviděl, takže bych se nerad pouštěl do jeho hodnocení. Oba týmy jsem však v turnaji pozorně sledoval a nemyslím, že výsledek odpovídá kvalitě obou týmů. Bezesporu, Falun je ještě o něco dál, než finský mistr. Individuální kvalita hráčů Falunu je na neskutečné úrovni. Frajeři jedou nonstop v obrovském tempu a nasazení, hladoví po gólech. Jsou zvyklí na tyto zápasy a přesně vědí, jak se na hřišti chovat.


V sobotu čeká Vítkovice doma Liberec. Bude obtížné přepnout na o nějaký ten level menší úroveň české extraligy?
Úroveň ligy je o dost nižší, takže problém by to mohl být. My se ho však budeme snažit minimalizovat tím, že se budeme snažit zvedat úroveň naší hry. Budeme hrát aktivně a agresivně jak nejlíp umíme. Únava se může projevit, ale široký kádr, který letos máme, by ji měl otupit.


 
 

Zápasy

Čtvrtek 23.9.2021
 
Ne 26.9.Vítkovice - Hattrick Brno 18:00
Út 28.9.Otrokovice - Vítkovice 18:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Tatran Střešovice 3 23:10 9
2. Bohemians 3 26:16 9
3. Předvýběr.CZ Florbal MB 3 21:11 7
4. Black Angels 3 16:11 7
5. Vítkovice 3 23:14 6
6. FBC ČPP Ostrava 3 19:12 6
7. Sparta 3 16:13 6
8. Chodov 3 15:18 4
9. Navláčil Panthers Otrokovice 3 18:17 3
10. Liberec 3 11:16 3
11. Sokoli Pardubice 3 15:24 3
12. FBŠ Hummel Hattrick Brno 3 12:21 0
13. Česká Lípa 3 13:24 0
14. Vinohrady 3 5:26 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.