Moravské drama pro hosty. Vítkovice vyhrály o gól v Otrokovicích!

01. října 2018, Martin Maceček

​A už jsou na patnácti bodech! Pod tříbodovým ziskem je výrazně podepsán Jakub Hubálek, autor gólu a dvou asistencí.

Florbalisté Vítkovic porazili v 7. superligovém kole Otrokovice na jejich palubovce 5:4, přestože ztratili tříbrankové vedení.

První třetina vyzněla nakonec lépe pro hosty z Ostravy, kteří sice jako první v oslabení inkasovali, ale pak soustavným tlakem dokázali skóre převrátit na svou stranu, když se nejdřív v přesilové hře trefil Josef Rýpar, aby skóre zblízka otočil Rostislav Gattnar.

V prostřední části utkání se zprvu zdálo, že Vítkovice domácím odskočí, nejdřív Jan Šebesta zužitkoval krásnou příhru od Lukáše Řezaniny a o chvíli později se v další přesilovce trefil ještě Jakub Hubálek. Jenže Otrokovičtí se nevzdali a postupně krok dorovnali. A krátce po začátku třetí třetiny tak utkání začínalo v podstatě od nuly.

Dalších deset minut se hra přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy si vytvořily několik solidních možností k tomu, aby strhly vedení na svou stranu. To se nakonec v další přesilové hře po vyloučení Marka Švajného podařilo Adamu Delongovi, jenž se navíc stal autorem vítězné branky.

Hu-Fa Panthers Otrokovice – 1. SC Tempish Vítkovice 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Michal Nagy (Kostka), 28. Zapletal (Gál), 33. Uhrinovský (Martin Nagy), 41. Rožnovják (Petřík) – 9. Rýpar (Hubálek), 14. Gattnar (Bräuer), 22. Jan Šebesta (Řezanina), 25. Hubálek (Delong), 51. Delong (Hubálek). Rozhodčí: Jiří Filipčík, Ondřej Filipčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:3. Diváci: 272. Vývoj skóre: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5. Nejlepší hráči: Matěj Kostka – Jakub Hubálek. Střely na branku: 13:24.

Otrokovice: Michajlovič – Kostka, Szweda, Martin Nagy, Petřík, Rožnovják – Zimmer, Michal Nagy, Švajný, Kvapil, Čevela, Sovják, Uhrinovský, Jurčík, Zapletal, Gál, Kittel, Volek, Vykopal.

Vítkovice: Gurkovský – Nehera, Rýpar, Jastřembský, Sladký, Delong – Jan Šebesta, Hubálek, Malina, Firda, Polášek, Oborák, Sladký, Gattnar, Řezanina, Vilím, Hájek, Bräuer, Besta.

V dalším kole čeká na Vítkovice souboj v domácí hale proti úřadujícím mistrům z Mladé Boleslavi. První sezonní repríza jarního ostravského Superfinále se odehraje v neděli 7. října od 16 hodin!!!