Na severu Čech se ženám dařilo a jsou stoprocentní!

19. září 2011, Redakce

Vítkovické ženy čekal hned na úvod extraligy dlouhý výjezd do Severních Čech k zápasům v Liberci a Hostinném, kde našel své útočiště tým Trutnova. Jak se jim na tomto výjezdu dařilo, a že dařilo, si přečtěte v článku.

Crazy Girls FBC Liberec - 1.SC WOOW Vítkovice 3:8 (0:3, 2:0, 1:5)

Hned v úvodním kole extraligy zavítaly Vítkovice na horkou půdu do Liberce. Ambiciozní soupeř před sezonou rozšířil tým o několik nových hráček a rozhodně chtěl v domácím prostředí naplno bodovat. Jeho snaha však zejména v první a třetí třetině dík výkonu vítkovických hráček vzala za své.

Zápas začal, jak už to u prvního extraligového kola bývá, velmi opatrně z obou stran. Úvodní pětiminutovka patřila domácím, které vyslaly několik pohotových střel, se kterými si ovšem debutantka ve vítkovické brance Lucie Kluzová bez problémů poradila a dovolila tak osmělit se vítkovickým útočnicím. Ty díky zvýšené aktivitě vybojovaly přesilovou hru, jejímž výsledkem nakonec byla jen střela do tyče (první z celkových čtyř v zápase) z hole Macurové. Ve dvanácté minutě už Vítkovice udeřily. První branku v sezoně a svou první extraligovou zařídila ex-opavská Kateřina Quittková, když dorazila svou první střelu, kterou ještě stačila brankářka soupeře pokrýt. A Vítkovice se rozjely. Za devatenáct vteřin se prosadila střelou z blízka Eva Sládečková a minutu a vteřinu na to rozehrála krásně signál ze standardní situace Enenkelová a Klára Kociánová dávala do prázdné brány. Do konce třetiny pak ještě Šrotová nastřelila břevno a poté Liberec nevyužil svou početní výhodu při vyloučení Pastuškové.

Druhá dvacetiminutovka se přeci jen modrobílým už tolik nevyvedla, domácí zpřesnily hru a když v obrovských šancích selhala Ferenčíková s Pastuškovou, potvrdilo se známé nedáš-dostaneš a Kosová v 26. minutě snížila. A po následné oboustranně nevýrazné desetiminutovce se domácí prosadily znovu a ve 36. minutě snížila po pěkné akci Koníčková. Rozhodující momenty pak přišly v přelomu třetiny. Nejprve totiž deset vteřin před koncem zabránila vyrovnání skvělým zákrokem Kluzová, když vytáhla rukou míček z brankové čáry a naopak osm vteřin třetí třetiny stačilo Vítkovicím k zisku dvoubrankového náskoku, když se po standartce prosadila Zuzana Macurová a dala tak ráz třetí třetině, která se změnila ve vítkovickou exhibici. Nejprve početní výhodu využila se štěstím Andrea Pastušková, Poté ve 49. minutě po pěkném individuálním úniku vymetla pravou šibenici Lucie Šrotová. V 55. minutě dopíchla průnik Hašové do branky Kateřina Quittková a svůj extraligový debut tak oslavila hned dvěma zásahy, což v jejím případě nebylo o víkendu zdaleka vše. Druhý gól v zápase vstřelila v předvečer svých narozenin po důrazu na brankovišti i Eva Sládečková a když Liberec před koncem už jen zkorigoval na konečných 3:8, zavládla ve vítkovickém táboře s prvním utkáním nové sezóny velká spokojenost.

branky a nahrávky: Kosová (Dostalíková), Koníčková (Mlejnková), Pluhařová (Moťková) – Quittková (Macurová), E.Sládečková (Ferenčíková), Kociánová (Enenkelová), Macurová (Vašíčková), Pastušková, Šrotová (Kociánová), Quittková (Hašová), E.Sládečková (Ferenčíková)

FBK 001 Trutnov–Nové Město – 1.SC WOOW Vítkovice 4:9 (0:2, 1:5, 3:2)

Ve druhém utkání výjezdu nastoupily vítkovické ženy na palubovce v Hostinném proti jednomu z outsiderů soutěže z Trutnova. Zápas se začal odvíjet dle očekávaného scénáře. Utkání se hrálo v pomalém tempu, domácí hráčky se soustředily především na obranu, kterou se Vítkovice snažily dobývat, ovšem v první třetině příliš přesvědčivé v zakončení nebyly a tak z množství šancí se prosadila pouze hned v úvodu Kateřina Quittková, když doklepla nepovedenou střelu Macurové. Druhý gól pak přidala po zdařilé kombinaci celého útoku Enenkelová, Mandátová jeho poslední členka Klára Kociánová pohodlně do odkryté brány. Další šance ani na jedné ze stran se neujaly a o poločase především Vítkovice zklidňovaly svou střeleckou mušku, což se jim také nakonec povedlo a v druhé třetině rozhodly zápas definitivně ve svůj prospěch. Řádila zejména dvojice Macurová a Quittková. Zuzana Macurová si v utkání připsala hned šest kanadských bodů, za dvě vstřelené branky a čtyři asistence, z nichž hned tři si připsala na branky Kateřiny Quittkové, která dosáhla v utkání prvního střeleckého vítkovického hattricku v sezóně. Pěkný gól si vypracovala i dvojice přihrávající Pastušková a zakončující Denisa Ferenčíková. Gólově se v druhé části prosadil za stavu 0:7 i Trutnov, když využil početní výhodu.

Třetí třetina se pak sice dohrávala už jen z povinnosti, na druhou stranu se v ní vítkovické hráčky příliš nepředvedly. Patrně již vidící se v autobuse na cestě domů k mnohým herním situacím přistupovaly lajdácky a domácí, nemajíc co ztratit, začaly vítkovické hráčky přehrávat. Ovšem i Vítkovice brankami Tamary Hašové a Zuzany Macurové dokázaly reagovat a tak ačkoli poslední dějství prohrály nakonec 3:2, žádné drama se nekonalo. Na druhou stranu se hráčky po velmi dobře zvládnutých pěti třetinách přesvědčily, že není radno v zápase podcenit žádnou situaci za jakéhokoli stavu, proti jakémukoli soupeři.

branky a nahrávky: Culková (K.Imlaufová), E.Imlaufová (Bálintová), Romančáková (E.Imlaufová), E.Imlaufová (Bálintová) – Quittková (Macurová), Kociánová (Mandátová), Hašová (Macurová), Ferenčíková (Pastušková), Macurová, Quittková (Macurová), Quittková (Macurová), Hašová (Vobořilová), Macurová (Hašová)

Vítkovice si tak z výjezdu ze Severu Čech přivezly plný počet bodů a zařadily se k Herbadentu a Bohemians do trojice bezchybných po prvních dvou ligových kolech. Spolehlivě se v brance předvedla Lucie Kluzová, další nová hráčka Kateřina Quittková se rozjela střelecky, naopak zkušená Zuzana Macurová ve dvou utkáních nasbírala osm kanadských bodů. Ovšem z hodnocení trenérů vyplývá, že vítkovické hráčky mají určitě i na ještě lepší výkony než kterými se v Severních Čechách prezentovaly a uvidíme, jestli je předvedou v nadcházejícím utkání, které se hraje v den svátku 28.9. od 14hodin na Dubině, kam zavítá v městském derby FBC.