Nechám tam úplně všechno, burcuje kapitán Sladký

9. ledna 2020, VG

Kapitán vítkovických Rytířů Tomáš Sladký už dvakrát hrál Pohár mistrů, ale teď to bude pro něj speciální. "S Vítkovicemi totiž budu hrát Pohár mistrů poprvé v životě. Hrál jsem ho za švýcarského mistra Wiler-Ersigen, dvakrát. Kvůli tomu vlastně hraju a ještě nějakým způsobem funguju. Brutálně se těším," říká Tomáš Sladký před prvním vrcholem sezony.

Jak jste dopadli s Wilerem ?
Urvali jsme jeden bronz a jedno stříbro, pokud se nemýlím, je to asi dvanáct let. Vzpomínky sice oprašuju rád, ale tohle je už dávno.
Jedna placka ti chybí...
Jo, ještě jedno místo tam je, tak doufám, že ho zaplním. Je to takové obrazné, ale doufám, že... Pohár mistrů v Ostravě je jedinečná akce a já tam doslova nechám úplně všechno.
Jaká příprava na soupeře ?
Bylo to trochu složitější, museli jsme se připravit na Chodov, na Boleslav a teď týden před pohárem je věnovaný čistě Storvretě. My ty informace z jejich ligy máme, sledujeme zápasy, sestřihy týmů ve Švédsku. Nevěřím, že se Storvreta připravuje nějakým způsobem na nás, myslím, že přijedou v sobotu na halu, podívají se, kdo proti nim stojí. Přijedou si vychutnat atmosféru, protože Ostrava a její fanoušci jsou nejlepší. Takže o Storvretě máme nějaké věci, máme videorozbor, doufám, že se na ně připravíme i vizuálně na videu.
Švédové jsou v přípravě tak laxní, nebo sebevědomí ?
To je jejich nátura. Čechy berou trošičku jinak. Oni mají svou celoroční kvalitu, jak říkal trenér Pavel Brus, oni se nemusí připravovat minimálně na semifinále s českým týmem. Oni přijedou porazit Classic, kterému mají co vracet z minulého Poháru mistrů. Ne že by semifinále podcenili, ale nevezmou ho na plnou váhu.
Dá se to využít ?
Nevím. V tomhle chci být optimista. Pokud diváci pomůžou a všechno se sejde, tak máme šanci uspět. Na druhou stranu, a to říkám zcela otevřeně a ne naivně - tady se porovná kvalita české ligy s tou švédskou. Česká liga není schopna připravit ať už jakýkoliv tým, první nebo čtrnáctý, na mezinárodní scénu. Není tu taková kvalita v lize. Obecné srovnání mezi českou a švédskou ligou není reálné. Oni si tam hrají innebandy, mají celosezonní kvalitu, a my se tady připravujeme maximálně na play off, na Superfinále, ale ne na mezinárodní scénu. Bohužel to tak je.
O lístky je zájem. Kolik jsi jich rozdal ?
První vlna proběhla na začátku prosince a my jsme dostali možnost klubového balíčku a já jsem to tam trošku urval. Už to mám všechno rozdané, tento týden mám klid, budu se soustředit jen na to. Zájem je ohromný, i teď, když jsou k mání jen lístky na stání, tak přijďte se podívat, takový florbal tady lidi neuvidí strašně dlouho. Je to ohromná příležitost vidět top týmy soutěží. Reprezentační týmy, to je něco úplně jiného, turnaje typu Czech Open nebo kdovíco ještě je taky něco jiného. Je to uprostřed sezony, v rozjetém vlaku, je to ukázka světového florbalu na špičkové úrovni. Doufám, že lidi fakt přijdou a užijou si to, jak florbal může vypadat.

Účast vítkovických týmů na Champions Cupu 2020 a konání akce finančně podporují statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Děkujeme!

 
 

Zápasy

Pondělí 19.9.2022
 
Ne 25.9.Vítkovice - Liberec 17:00
St 28.9.Přerov - Vítkovice 17:00

Bleskovky

Zrušené tréninky 28.09.

Ve středu 28.09.2022 jsou zrušené tyto tréninky: brankářské minipřípravka, elévové, elévkyně, mladší žákyně, starší, žákyně, juniorky
Čt 22.9.

Zrušené trenéniky 16.9.

Z důvodu zápasu mužů Vítkovice - K.Vary jsou zrušené všechny mládežnické tréninky na SC Dubina. Děkujeme za pochopení
Po 12.9.

Starší žačky

Dnešní trénink je od 16:00 do 17:00
Pá 1.4.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 3 26:7 9
2. Předvýběr.CZ Florbal MB 4 31:15 9
3. Tatran Střešovice 3 18:8 9
4. Black Angels 3 19:12 6
5. Bohemians 2 17:13 6
6. Sparta 3 17:15 6
7. Vinohrady 4 22:26 6
8. Ostrava 4 21:28 5
9. Česká Lípa 3 23:21 3
10. FB Hurrican Karlovy Vary 3 8:23 3
11. Liberec 2 8:15 2
12. Sokoli Pardubice 3 14:17 1
13. PSG PANTHERS OTROKOVICE 4 20:34 1
14. Chodov 3 7:17 0

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2022 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.
Nastavení cookies