Nejsme zvyklí chodit na hranu, mrzí Rýpara

12. ledna, VG

Josef Rýpar načal gólový účet souboje o bronz v Poháru mistrů, ale proti finskému celku SC Classic to nestačilo. Rytíři po prohře 3:6 skončili čtvrtí.

"Dneska bylo utkání o poznání lepší než včera, včera jsme nepředvedli absolutně nic. Samozřejmě Storvreta má svoji kvalitu, o tom se vůbec nemusíme bavit," připomněl Rýpar sobotní prohru 1:11. "Dneska přišlo zlepšení. Classic válcuje finskou ligu, řekněme slušně, my jsme proto měli zatáhlou obranu, snažili jsme se hrát na brejky a něco tam vstřelit. Něco se nám podařilo, ale Classic je natolik silný tým, že proměnil to, co jsme mu nabídli, a zaslouženě vyhrál."
Pepo, kdy se utkání zlomilo ? Ve třetí třetině, když jste dostali dva góly ze stejného prostoru ?
Není lehké dostat dva podobné góly po sobě ze stejných pozic. Ale na téhle úrovni se tohle nesmí řešit, je třeba jít do dalšího střídání se vztyčenou hlavou, což se nám potom chvílemi podařilo. Na konci jsme měli závar, Tomáš Sladký to mohl ještě zdramatizovat, mohlo to být ještě o gól méně.
Oslabila vás hodně čtyři vyloučení ?
Bylo to těžké, ale tady v těch mezinárodních zápasech musíte jít na hranu. My nejsme zvyklí na ty souboje, nechodí se tam stejně, nepíská se to stejně. Člověk do toho chodí na hranu a buď se to pískne, nebo ne. Jik jing-jang, černá, bílá.
Co jste říkal na výkon rozhodčích ? Pískaly vám ženy.
Už jsem se s nimi setkal na EFT, za mě zanechaly dobrý dojem. Samozřejmě každý rozhodčí si vybere slabší chvilku, ale to nerozhodlo ani jedno utkání.
Ty jsi dal gól v obou zápasech. jaký je tvůj osobní dojem ?
Dřeli jsme na to půl roku, osobně jsem si takové zápasy osahal v reprezentaci a myslím si, že jsem nezahrál úplně špatně. V obraně byly některé situace, které bych zpětně řešil jinak, ale na stupnici od nuly do desítky bych si dal tak pětku, takový průměr.
Jsou výsledky odrazem reality ?
Určitě ano. V Superlize prostě nejsou tak kvalitní zápasy, na tréninku člověk těžko nasimuluje takové tempo. A ty zápasy jsou v takovém tempu, že v lize absolvujeme takové asi tři, možná pak v play off, ale to je obecně problém českého flrobalu. Nemáme svoji vizi, pořád jen kopírujeme od zahraničních týmů, měli bychom si najít svoji vizi a cestu a nastínit to do Superligy a jít tomu naproti.
A máš nějaký návrh ?
Za mě osobně trochu popustit metr v Superlize u rozhodčích, aby se to trochu pouštělo v osobních soubojích, abychom byli připravení na mezinárodní úroveň, protože mnohokrát jsem se setkal s tím, že jsme přijeli na Euro Floorball Tour, přijdete do souboje, ti kluci jsou zvyklí chodit do nich jinak a než se rozkoukáte, už jste bez míčku. Pak přijdete v české lize, uděláte to samé a je to faul, hra se kouskuje. Já osobně s tím hodně bojuju a kolikrát nevím, co si můžu dovolit. Je to složité.
Ale i přes prohru vás ty zápasy posunou, ne ?
Jo, říkal jsem to klukům teď u branky. Může nás to jenom posunout. Včera jsme sice prohráli debaklem, dneska už byl výkon lepší a my si z toho můžeme vzít do dalších bojů v Superlize jen to nejlepší, hlavně udržet tempo na trénincích a chodit stejně do osobních soubojů. Může se to projevit ve zbytku základní části a v play off.

Účast vítkovických týmů na Champions Cupu 2020 a konání akce finančně podporují statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Děkujeme!

 
 

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.