Nový tým juniorů v prvních zápasech vítězně!

21. září 2017, Tomáš Sladký

Minulý víkend vstoupili do nového ročníku své KB-ligy také vítkovičtí junioři. Nové trenérské duo Tomáš Sladký / Václav Gurkovský může být spokojeno, v obou zápasech zvítězili (9:3, 7:3) a udělali tak významný krok k nominaci do top-dvanáctky týmů pro hlavní část sezóny.

Nevyzpytatelná premiéra nakonec s jasnou výhrou!

V sobotu přijelo na Dubinu Brno, se kterým Vítkovice odehrály generálku na přípravné turnaji G2-cup před dvěmi týdny. Stejně jako v Praze nešlo o jednoduché utkání, tentokrát ale rozhodly přesilové hry. Domácím se totiž podařilo využít všechny čtyři!
Odpor Brna se podařilo zlomit až ve třetí třetině, kdy se juniorům podařilo skórovat třikrát během 74 vteřin. Výsledek 9:3 tak vypadá jednoznačně.
Velmi pozitivním faktem je, že do zápasu zasáhlo hned 17 hráčů v poli, včetně několika dorostenců. Jeden z nich, Tomáš Hanzlík, se trefil dvakrát.

Slovo trenéra: Jsem rád, že jsme premiéru zvládli bez větších výkonnostních výkyvů, po celou dobu zápasu jsme byli schopni točit tři formace a do hry se dostali i mladí náhradníci. Ze zmínku stojí také efektivita, Brno nedalo svou kůži zadarmo, takže devět gólů je také potěšující. Vykročení pravou nohou, ale máme na čem pracovat!

1. SC TEMPISH Vítkovice - itelligence Bulldogs Brno 9:3
6. Radek Šomodi, 7. Petr Šomodi, 14. Daniel Filip, 16. Petr Šomodi, 32. Martin Ulman, 42. Tomáš Hanzlík, 47. Petr Šomodi, 47. Tomáš Hanzlík, 48. Pavel Balusek - 8. Tomáš Kadavý, 27. Vojtěch Kučera, 58. Martin Fajt; rozhodčí:Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení:3:4; využití:4:0; diváků:87; zásahy brankářů:Denis Jasiok 24 - Jakub Flek 16, Jaroslav Šlagor 4; po třetinách:4:1, 1:1, 4:1;

Nedělní pokračování v Havířově

O den později se junioři představili hladovému publiku v Havířově, bývalé extraligové baště.

Snad i díky velmi hlučné atmosféře se našim mladíkům nepodařilo stoprocentně navázat na konstantní výkon ze soboty.
I přes úzký kádr Slezanů se zápas odehrál ve vysokém tempu až do konce. Divoká druhá třetina (3:4) nechala na rozuzlení čekat 211 diváků až do závěrečného dění, ve kterém zápas rozhodl dvěmi brankami kapitán Vítkovic Martin Ulman. Stanovil tak výsledek zápasu na 3:7 z pohledu Havířova a zakončil tak úspěšný víkend vítkovického klubu!

Slovo trenéra: Můžeme být spokojeni s výhrou a třemi body do tabulky. Mrzí mě ale, že jsme trochu podlehli nervózní atmosféře. Kluci by měli takové zápasy odehrát s větším přehledem a pod kontrolou. Na druhou stranu, i takový průběh zápasu je pro kluky dobrá zkušenost. Taktické chyby rozebereme u videa, nové zážitky si hráči musí uložit do paměti.

Florbal Torpedo Havířov - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:7
23. Daniel Matloch, 31. Adam Klimeš, 40. Adam Klimeš - 4. Petr West, 24. Matouš Zita, 28. Jiří Besta, 30. Jiří Besta, 33. Jakub Koch, 45. Martin Ulman, 47. Martin Ulman; rozhodčí:Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení:3:2; využití:1:1; diváků:211; zásahy brankářů:David Funiok 38 - Štěpán Zerzoň 19; po třetinách:0:1, 3:4, 0:2;