Otrokovice si vezou z Dubiny znovu jedenáct branek

22. října 2012, CD

Vítkovice se vezou na vítězné vlně, Otrokovice přejely 11:3! Do listiny střelců se zapsal vedle dalších také novic ve vítkovickém dresu Tomáš Vežranovský. aktualizováno.

Stále bez Robina Žydela a Lukáše Veltšmída, za to s čerstvou posilou Tomášem Vežranovským nastoupily Vítkovice k zápasu sedmého kola doma proti Otrokovicím. Utkání začaly ale pouze na dvě kompletní formace.

Pomalejší úvod přinesl první gól až v 6.minutě a jeho autorem byl Lukáš Hrubý, trefil se pěkně z otočky. Otrokovice ale inkasovaný gól jako kdyby nabudil a zanedlouho bylo vyrovnáno, to když Ťopkovu střelu pohotově dorazil Koňařík. A hosté šli dokonce do vedení. Po dobře zahraném rychlém přechodu do útoku zpoza vlastní branky běžel obránce Hradil prakticky sám na Součka, Jankulár ho musel faulovat a po právu bylo nařízeno trestné střílení. To svou typickou free-stylovou fintou proměnil slovenský forvard ve službách Panterů Matějka. Vítkovice bleskově reagovaly dvěma slepenými góly. Nejprve vystihl chybnou rozehrávku Petr Kološ a chytrou střelou k tyči vyrovnal a pak kompletně rozebrala obranu Otrokovic druhá útočná formace Hájek-Řezanina-Matúš, třetí jmenovaný zakončoval pohlednou akci střelou do prázdné branky.

Ve druhé třetině padly tři branky a všechny do sítě hostujícího brankáře Michajloviče. Nejprve se prosadil znovu David Matúš, poté přišel desetiminutový brankový půst, který přerušil až Lukáš Hájek, pro kterého gól vynikajícím pasem připravil Patrik Suchánek. A stejný hráč stihl do konce druhé třetiny přidat i druhou branku, tentokrát po individuální akci.

Do třetí třetiny už nenastoupil Michajlovič, který přenechal své místo v brance brankáři Malinovi. Ten držel čisté konto jedenáct minut, ve zbytku utkání ale pětkrát kapituloval. Jako první ho překonal Patrik Suchánek, kterému splatil dluh Lukáš Hájek, jehož přihrávka byl rovněž bezchybná. Za pár chvil se prosadil také Martin Tokoš a to jakoby vítkovického hbitého štírka nakoplo. Ve vlastním vyloučení při vyloučení Matúše utekl všemu a všem, ale obrovskou šanci ještě spálil, aby o pár chvil povedený kousek zopakoval. Sice také nedal, ale míček ještě stačil pohotově vrátit zpoza branky na brankoviště, kde číhal úplně osamocený Patrik Suchánek. Silnou vítkovickou pasáž utkání pak podtrhl desátým gólem Jakub Hubálek. Ten se prosadil v přesilovce výjezdem od mantinelu a střelou do šibenice. Poslední vítkovický gól si vzala na starosti třetí útočná trojice Kubečka-Švajný-Vežranovský, která dostala na poslední minuty prostor na hřišti. A byl to Tomáš Vežranovský, který ve svém premiérovém extraligovém startu zaznamenal premiérový extraligový gól! Úplně poslední zápis do zápasového sumáře si připsal Matěj Koňařík, který v 59.minutě už ovšem jen korigoval na konečných 11:3 pro Vítkovice.

1. SC WOOW Vítkovice - Panthers Otrokovice 11:3
branky:  6. Lukáš Hrubý, 14. Petr Kološ, 15. David Matúš, 24. David Matúš, 34. Lukáš Hájek, 39. Lukáš Hájek, 52. Patrik Suchánek, 53. Martin Tokoš, 55. Patrik Suchánek, 57. Jakub Hubálek, 58. Tomáš Vežranovský - 7. Matěj Koňařík, 13. Juraj Matějka, 59. Matěj Koňařík; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 268; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13 - Radovan Michajlovič 12, Jaromír Malina 10; po třetinách:  3:2, 3:0, 5:1;