Pátý titul pro Vítkovice!!!

25. dubna 2013, CD

Vítkovice se radují ze zisku mistrovské trofeje. Finálový zápas sledovaný 10 451 diváky vyhrály 4:3 nad Chodovem. Hrál se krásný útočný florbal s množstvím šancí a vynikajících zákroků gólmanů Ciompy a Bindera. Nejužitečnějším hráčem Superfinále byl vyhlášen autor dvou úvodních branek Vítkovic Lukáš Veltšmíd.

V nejmodernější hale v České republice se na mužském finále těšnalo v hledišti téměř deset a půl tisíce fanoušků. Znovu padl rekord extraligy, překonal se dokonce i počet diváků na letošním švédském superfinále (10 111)! Vítkovice hnal za titulem početný kotel fanoušků rozprostírající se přes dva sektory.

Vítkovice nastoupily do zápasu opět jen na dvě pětice a s Romanem Ciompou v brance. V 7.minutě vystihl chodovský útok Lukáš Veltšmíd a po krátkém sprintu vymetl nechytatelnou ranou šibenici Binderovy branky! Prudká střela se od síťky odrazila zpět do hřiště, ale rozhodčí stál správně, Vítkovice v superfinále vedly. Stejný hráč se do přestávky trefil ještě jednou. Akce začala podobně, tentokrát ale Veltšmíd udělal zakleknuvšímu Boušovi kličku a lehkým padáčkem ke vzdálenější tyčce přehodil i Bindera! Poslední minuty první třetiny byl Chodov aktivnější, snížit ale nedokázal.

To se mu ale povedlo na začátku druhé části. Sýkora si seběhl přes celé hřiště až před vítkovické brankoviště, kde jej našel Zozulák, Ciompa neměl šanci. Vzápětí byl ale sražen Hájek Kotlasem a rozhodčí poprvé a naposledy v Superfinále vylučovali. Přesilovka se nejdříve dlouho nedařila, pak ale putoval míček z první po ose Veltšmíd-Suchánek až k Lukáši Hrubému a ten se z ideálního střeleckého prostoru nemýlil! Když ve 33.minutě zvyšoval na 4:1 střelou do Binderova protipohybu Martin Tokoš, vítkovický kotel šílel nadšením! Ve 36.minutě si poranil koleno Kološ a Vítkovice dohrávaly třetinu na tři beky. Wahlgren navíc v téže minutě práskl do skákavého míčku tak šikovně, že ten skončil až v šibenici Ciompovy branky. Chodovu patřila poslední pětiminutovka i druhé třetiny. Vítkovice se ale ubránily.

Hned po 38 vteřinách třetí části ale vítkovická defenziva chybovala při odpalu ze třetiny, Sýkora našel nekrytého Dóžu, který zadělal na pořádné drama. Až do konce utkání se ale oba brankáři Jan Binder a Roman Ciompa překonávali. Ciompa deptal chodovské střelce, předvším Zozuláka, Binder vychytal Tokoše, Veltšmída i Heczka, který se dostal do velké šance po spolupráci s Mojžíškem, tedy dvou hráčů, kteří zasáhli do hry ve třetí třetině. V té druhé se ve hře na pár okamžiků objevil i Hrabal. Poslední střelu v zoufalém náporu Chodova zablokoval Sladký a radost vítkovických hráčů i fanoušků mohla vytrysknout naplno! Hráči na sebe ve svém brankovišti naskákali, na dně velké kupy byl vítkovický hrdina Ciompa. Za pár chvil si celý tým došel při klasickém ceremoniálu pro zlaté medaile a Filip Heczko převzal spolu s celým týmem z rukou prezidenta ČFbU Filipa Šumana vytouženou trofej. Hráči i s celým realizačním týmem se pak šli radovat se svými fanoušky, Radomír Mrázek byl slavnostně vyhozen několikrát do vzduchu v tradičním "Hopla" trenérovi.

Vítkovice získaly svou pátou zlatou. Čekalo se na ni čtyři roky. Mezitím Vítkovice braly dvě stříbra a jeden bronz. V posledních šesti letech byly Vítkovice 5x ve finále. Byly v obou Superfinále, jednou podlehly v prodloužení Tatranu, letos porazily Chodov a jsou aktuálními českými florbalovými šampiony!

1. SC Vítkovice – TJ JM Chodov 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky:
7. Veltšmíd (Tokoš), 18. Velštmíd, 27. Hrubý (Suchánek), 33. Tokoš (Suchánek) – 24. Sýkora (Zozulák), 36. Wahlgren (Christiansson), 41. Dóza (Sýkora). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 10 451.