Postupně jsme se rozjeli, říká Besta

01. dubna 2021, VG

Byl to on, kdo svou brankou začal pro Rytíře sedmigólovou třetí třetinu. Jiří Besta se do statistik třetího čtvrtfinále proti FBC Ostrava při vítězství 11:3 zapsal jedním gólem.

Jirko, v předchozích dvou zápasech jste rychle skórovali, dostali FBC pod tlak. Teď to bylo naopak. Co se stalo ?
Možná nám nevyšel začátek tak, jak jsme chtěli. Snad to bylo špatným naladěním, asi hrálo roli i to, že se nehrálo hned, ale až po delší době. Postupně jsme se ale rozjeli a bylo to v pohodě.
Takže nástup do třetí třetiny už byl podle vašeho gusta ?
Ten se nám hodně povedl. Za nějakou minutu a čtvrt jsme dali tři góly, to byl rozhodně dobrý moment z naší strany.
Gólostroj jsi odšpuntoval ty. Jak se branka zrodila ?
Maty Šindler to tam zatáhl a podržel v rohu, já byl na druhé straně sám. Seběhl jsem si níž, dostal přihrávku a jen to doklepl do prázdné branky.
Pro FBC musely ty tři rychlé góly znamenat těžký direkt.
Ono není nic příjemného dostat takhle po příchodu z kabiny tři góly. Myslím, že tam jsme je zlomili, potom už rezignovali.