Přestřelka nakonec pro Vítkovice!

22. března 2009, CD

Špatnou první třetinu dohnaly domácí Vítkovice v té druhé. Hororový začátek třetí třetiny, kdy během prvních 30 vteřin dvakrát inkasovali, stačili spravit šesti brankami!!! Po přestřelce 11:7 tak vedou Vítkovice již 2:0 na zápasy a jsou krůček od finále Fortuna Extraligy!

Vítkovice nastoupily oproti sobotě s několika změnami v sestavě. Pouze na lavičce zůstal kapitán Daniel Folta, jemuž start v utkání zatrhlo poraněné koleno. Jen v civilu utkání sledoval také další zraněný obránce Pavel Brus a tak byl do obrany stažen v poslední době se trápící snajpr Milan Tomašík. Nemocný Michal Hanic se v sestavě na zápas objevil, ale na hřiště se nepodíval. Naopak hned od začátku nastoupil Tomáš Sladký v útoku s mladíky Tokošem a Vítem Hrubým.

Utkání řídila bratrská dvojice Bartošků a pro nečistou hru Mladé Boleslavi neměla vůbec pochopení. Během úvodních minut hosté hráli spíše řeckořímský zápas a hodně hlasitě si říkali o první trest. Ten přišel ve 4.minutě. V přesilovce se Vítkovičtí ještě neprosadili, ale krátce po jejím konci propálil Korába Patrik Suchánek. Po vstřelené brance ale domácí nepochopitelně vypli a tříminutový kolaps vyústil v tři branky hostí! Gwuždž, Jiří Bouška a Fojta totálně schladili přeplněnou městskou halu na Dubině. Ve 13.minutě se cpal před branku z křídla Vladař a byl ve vyložené šanci faulován. Nařízené trestné střílení s jistotou sobě vlastní proměnil Petr Kološ. "Bylo to pro mne dejavu, jelikož tuhle situaci jsem zažil i v Boleslavi, kdy jsme prohrávali o dva góly. Tam jsem své trestné nedal. S Jakubem Korábem to tak máme fifty fifty :) Ale v té skvělé atmosféře, jaká dnes byla na Dubině, se to prostě nedalo nedat! Úchvatný zážitek!" smál se pak Kološ. V 15.minutě ale Mladá Boleslav zužitkovala brejk. Pavel Bouška předložil krásně Fojtovi před prázdnou branku, kterou již nešlo minout. Osm vteřin před koncem prvního dějství byl navíc vyloučen střelec úvodní branky Patrik Suchánek, ale na trestné lavici se věru příliš neohřál. Trestný úder totiž ihned využil po Novotného příhře Jiří Bouška.

Začátek druhé části odehrály Vítkovice de fakto celý v početní převaze. Na trestnou židličku putoval nejříve Ekl, na jehož trest po jeho vypršení plynule navázal Kadlec. Dvacet vteřin před koncem Kadlecova trestu propasíroval Vladař míček před prázdnou branku na hůl Tomáše Sladkého, pro kterého nebyl problém trefit. Ještě v téže minutě snížil na rozdíl jediného gólu po narážečce s Patrikem Suchánkem Lukáš Hrubý. Ve 27.minutě putoval za katr další hostující hráč, tentokrát mladík Gwuždž. Po patnácti vteřinách přišel další zbytečný faul Slaného a Mladá Boleslav šla do tří! Přesilovku 5 na 3 nesehrály Vítkovice příliš dobře, nicméně na jeho sklonku vymetl šibenici z křídla střelou z první po Tomašíkově asistenci Tomáš Sladký! Několik vteřin na to ale putoval podruhé v zápase pykat za faul Patrik Suchánek a přesilovku si zahráli také hosté, ovšem bez gólového efektu. Stejně tak naložili s další přesilovkou při vyloučení Tomašíka.

Třetí třetina nemohla mít pro Vítkovice strašnější začátek. Již po čtyřech vteřinách se do Novotného prudkého pasu položil Ekl a za dalších 26 vteřin všechny totálně zmrazil příklepem Fojta. Mladá Boleslav šla behěm půl minuty do dvougólového trháku! Vítkovičtí naštěstí zareagovali rychle, do minuty to bylo opět o gól. Rychlou práci rukou ukázal Tomáš Sladký a zasunutím kolem tyčky dokonal svůj hattrick! Divoký začátek třetí třetiny pokračoval. V čase 42:33 napálil míček do sítě rovnou ze standardní situace Patrik Suchánek a začínalo se opět od nuly! Ve 45.minutě předvedl fantastickou individuální akci Lukáš Hrubý. Od mantinelu se prokličkoval až ke své parádní disciplíně, střele tahem a dostal diváky do extáze! Během pěti minut třetí třetiny se dočkali pěti branek. Vítkovice chtěly přidat pojišťovací gól, ale hostující obrana dlouho odolávala. Až do 52.minuty, kdy utekli dva mladíci z první lajny a situaci 2 na 1 vyřešili skvěle! Tokoš přihrál lišácky Vítu Hrubému, ten počkal, až Koráb zareaguje na jeho pohyb a střelou pod břevno zvýšil na 9:7! Za minutu vymyslel Vladař další branku pro Pavla Jankulára a další mladík ve vítkovickém dresu završil gólovou desítku v Korábově síti. Hosté se pak snažili ještě o korigování ve hře bez brankáře, ale výsledkem byla pouze další branka, tentokrát z hole Martina Tokoše, který se tímto zásahem stal aktuálně nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v letošní sezoně.

Po zápase si oddechl také autor tří branek Tomáš Sladký: "Takový zápas jsem snad ani nezažil. Divákům, kterým patří velký dík za skvělou atmosféru, se to muselo asi libít. Bohužel jsme z toho udělali až velké drama zbytečnými individuálními chybami. Teď máme zase týden na "zklidněnou" a v sobotu si pojedeme do Boleslavi pro postup do finále!"

Vítkovičtí fanoušci chystají hromadný odjezd do Mladé Boleslavi přímo podpořit svoje hráče! O podrobnostech budeme informovat v jiném článku v nejbližších dnech. Třetí semifinále se hraje v sobotu 28.3.2009 v 17:30.