Prezidentský pohár zůstane na Dubině, Rytířky porazily Panthers jednoznačně 15:3

24. února 2020, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky Prezidentský pohár ze svého držení nepustí. Po nedělní výhře nad Panthers Praha v poměru 15:3 již nemohou být předstiženy na prvním místě v dlouhodobé fázi soutěže. První místo s sebou nese nejen psychickou výhodu, ale také širší možnost výběru soupeřů pro play off.

Rytířky do utkání nastupovaly s vědomím, že Ostrava získala skalp Liberce, a tedy si drží šanci na prvenství v základní části. Tu ale v čele s kapitánkou Denisou Ferenčíkovou rázně odmítly. Vítkovická kapitánka nastřílela už během první třetiny hattrick a po dvaceti minutách tak nakonec Rytířky vedly 4:1.

Druhou část otevřela branka Buczek, následně se povedlo snížit Slané, ale gólově to ze strany Panthers bylo vše. Vítkovice naopak přidaly další čtyři zásahy a díky Ferenčíkové, Šidlové a dvěma zásahům Dominky Buczek, z nichž jeden přišel v oslabení, vedly po dvou třetinách již 9:2.

Třetí třetina se v Rudné už prakticky jen dohrávala. Vítkovice přidaly šest branek, samy jednou inkasovaly a po klidném průběhu mohly oslavit výhru 15:3 a s tím spojené prvenství v základní části.

Ta ale nekončí, tečku za ní napíše ostravské derby, které se uskuteční 1. března na Dubině!

Panthers Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15
branky: 16. Veronika Zittová, 24. Anežka Slaná, 52. Lucie Šindelářová - 2. Barbora Husková, 5. Denisa Ferenčíková, 12. Denisa Ferenčíková, 14. Denisa Ferenčíková, 22. Dominika Buczek, 25. Denisa Ferenčíková, 33. Andrea Šidlová, 35. Dominika Buczek, 39. Dominika Buczek, 44. Michaela Kubečková, 47. Kamila Paloncyová, 52. Kamila Paloncyová, 53. Lucie Cholinská, 59. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 15 - Petra Klečková 11; po třetinách: 1:4, 1:5, 1:6;

Tomáš Martiník: „Přijeli jsme si sem pro dvě vítězství, ty máme, takže spokojenost. Zvlášť s tím druhým, vítězstvím v základní části, maximální spokojenost a splnění dílčího cíle. Jinak dnešní zápas byl celkově takový nemastný neslaný, chybělo mu tempo a atmosféra. Z naší strany slušná produktivita a poctivé do obrany. Za týden prestižní generálka na play off a potom už nová soutěž, znovu od nuly a s jasnými cíli. Díky soupeřkám za zápas.“