Rýpar: Nemůžeme polevit v žádné situaci

22. září 2019, VG

Když ve 39. minutě proměnil trestné střílení, vyrovnal Josef Rýpar v Liberci na 5:5. I díky jeho trefě a dalším dvěma gólovým asistencím vyhráli vítkovičtí Rytíři na severu Čech ve 2. kole Superligy 9:6.

Pepo, jak těžký byl rozjezd zápasu v Liberci ?
Zápas v Liberci začínal už brzkým výjezdem v 10 hodin dopoledne. Osobně nechápu, proč se hraje v neděli od 18.00, když polovina lidí z týmu je pracujících a přijíždíme v pondělí ráno. Věděli jsme z minulého roku, že nás nečeká nic lehkého, jelikož Liberec je doma opravdu silný a dokáže se proti lepším týmům vyburcovat k výrazně lepším výkonům.
Museli jste dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Nebyli jste nervózní ?
Nervozitou bych to určitě nenazval, soupeř na nás vletěl a překvapivým presinkem nám v první třetině hodně komplikovat život. Postupem času byl zápas v naší režii.
Srovnal jste v závěru 2. třetiny po trestném střílení. Vyšlo vám přesně to, co jste plánoval ?
Na nájezdy si celkem věřím a mám pár situací natrénovaných. Záleží taky, jak se daný gólman v bráně chová a jaký má postoj.
Třetí třetinu váš kouč ohodnotil slovy, že jste zkušeně hlídali výsledek. Potřebovali jste se "rozehrát" v prvních dvou třetinách ?
Zkušenost tam určitě v některých momentech hrála zásadní roli, ale spíš nám pomohlo stažení na dvě formace a větší zápasové tempo.
Máte po dvou zápasech plný počet bodů. Už je vaše hra na té úrovni, jakou byste si představovali ?
Plný počet bodů je samozřejmě krásný, ale spokojeni s naší hrou určitě nejsme a nemůžeme být. Dneska nám Liberec ukázal, že nemůžeme polevit v žádné situaci. Potenciál naší hry je, nebojím se říct, úplně někde jinde. Nezbývá než se z dnešního zápasu poučit a v pátek ukázat, kdo vládne florbalové Ostravě! Tímto bych chtěl pozvat všechny vítkovické fanoušky na Dubinu, určitě se bude na co dívat.