Rytíři definitivně zlomili Spartu, po výhře 7:1 jsou v SUPERFINÁLE

01. dubna 2019, Redakce

Poslední utkání série proměnili ve velké představení, kterým se letos rozloučili s domácí halou na Dubině

Už v sobotu dostala Sparta těžký direkt v podobě branky tři sekundy před koncem prodloužení a bylo zřejmé, že pokud bude chtít prodloužit sérii, bude muset vydolovat speciální zásoby sil.

A od začátku zápasu bylo vidět, že pro Spartu to bude extrémně složité. V sedmé minutě navíc z tlaku otevřel skóre Hájek, Vítkovice nadále předváděly dominantní výkon, domácí brankář Souček si poprvé na míček sáhl snad v patnácté minutě. Na přelomu první a druhé třetiny ještě Sparta ubránila vyloučení Prunera.

První polovina druhé třetiny byla extrémně bojovná a oba týmy neproměnily své šance. Až v polovině zápasu se prosadil Delong, za dvě minuty na něj navázal Jastřembský a postup do semifinále začal nabírat opravdu reálné kontury. Dvě minuty před koncem prostřední části navíc Vítkovice ubránily vyloučení Jastřembského.

Ve 46. minutě navíc Delong zvýšil na 4:0 a na Dubině se pomalu začínalo slavit. Na začátku poslední desetiminutovky dostala Sparta možnost přesilové hry, a využila ji, nicméně v 54. minutě vrátil čtyřbrankové vedení Bräuer. Sparta v tu chvíli zřejmě trochu ztratila koncentraci, možná víru a do konce zápasu inkasovala ještě dvakrát – od Delonga a Jastřembského.

Vítkovice tak nakonec zvítězily 7:1 a v nejkratší možné době postoupily do Superfinále.

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha 7:1
branky: 7. Lukáš Hájek, 31. Jakub Hubálek, 33. Jan Jastřembský, 46. Adam Delong, 54. Marek Bräuer, 56. Adam Delong, 56. Jan Jastřembský - 52. Radim Křenek; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2 + Roman Oborák (VIT) OS:1; využití: 0:1; diváků: 754; zásahy brankářů: Lukáš Souček 15 - Martin Beneš 14; po třetinách: 1:0, 2:0, 4:1;

Pavel Brus: „Dnes jednoznačná záležitost. Zasloužený postup. Těšíme se na Superfinále. Válec.“