Rytířky daly Bohemians deset branek, samy udržely čistý štít

22. září 2019, Michal Dannhofer

Nikola Příleská je první brankářka tohoto ročníku, která udržela čisté konto, Sára Seevaldová přispěla k výhře nad Bohemians 10:0 dvěma góly, které si rovněž připsala nezastavitelná Barbora Husková.

Další vysokou výhru si v neděli připsaly vítkovické Rytířky, když na půdě pražské Děkanky porazily Bohemians poměrem 10:0. Rytířky vstoupily do zápasu náramně, když po dvou minutách vedly zásluhou Huskové s Ferenčíkovou 2:0. Do konce první části se navíc prosadily ještě Enenkelová a opět Husková.

O osudu zápasu se rozhodlo během úvodních pěti minut druhé třetiny. Bohemka totiž tehdy inkasovala hned čtyřikrát, přičemž jednu branku vstřelila domácí Bartošová do vlastní sítě. Dlužno podotknout, že domácím prospěl oddechový čas, v druhé části se totiž trefila už jen aktivní Seevaldová, která zaznamenala svou druhou branku v utkání.

Ve třetí části už se za stavu 9:0 pro Vítkovice utkání prakticky dohrávalo. Kýženou desátou branku nakonec vsítila dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou Enenkelová a Vítkovice tak porazily Bohemians 10:0.

Rytířky tak úspěšně zahájily třízápasovou venkovní sérii a jsou nadále stoprocentní. Další utkání je čeká za týden proti Olomouci, což bude speciální duel pro Lucii Cholinskou, která do řad Rytířek přišla před touto sezonou právě z Hané, kde nadále studuje.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:10
branky: 1. Barbora Husková, 2. Denisa Ferenčíková, 13. Veronika Enenkelová, 16. Barbora Husková, 21. Denisa Ferenčíková, 25. Sára Seevaldová, 25. Natálie Bartošová, 26. Eliška Planková, 39. Sára Seevaldová, 58. Veronika Enenkelová; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 17, Martina Lerchová 10 - Nikola Příleská 10; po třetinách: 0:4, 0:5, 0:1;

Tomáš Martiník: „Od nás celkově nejpovedenější zápas z těch tří odehraných. Dnes jsme k aktivní hře a slušné produktivitě přidali i organizovanou hru dozadu. Jsme rádi za nulu vzadu a další desítku do útoku, ale chceme všechno ještě lépe. Díky Bohemce za zápas.“