Rytířky dokázaly v okleštěné sestavě porazit Jičín 10:1, Husková dala čtyři branky

26. ledna 2020, Michal Dannhofer

Navzdory několika absencím, především v útočných řadách, dokázaly Rytířky zvítězit v sobotním utkání na půdě Jičína poměrem 10:1, když hned čtyři branky vstřelila kanonýrka Barbora Husková. Vítkovice tak nadále zůstávají na první pozici extraligové tabulky

V sestavě chybělo několik jmen, například kapitánka Denisa Ferenčíková se s týmem vydala pouze jako podpora na lavičku, nicméně Vítkovice utkání přesto kontrovaly. Od prvních minut dokázaly soupeře dostat pod tlak a musely si hlídat rychlé protiútoky.

Do vedení šly Rytířky ve čtvrté minutě, kdy si Paloncyová všimla nebráněné Huskové. Kanonýrka Vítkovic uspěla také na konci první třetiny, kdy zvýšila další umístěnou ranou na 2:0 pro Vítkovice.

Na začátku druhé části se prosadila Kuchařová, Vítkovice ale rychle zastavily myšlenky na možný obrat: šest sekund poré dokončila hattrick Husková, za necelé dvě minuty pak přidala branku Halfarová.

Jičín poté držel s Vítkovicemi krok zhruba do poloviny utkání, postupně se stále více ukazovala převaha favorita. Ve druhé třetině ji ještě brankami dokázaly vyjádřit Planková s Khairul Anuar.

V poslední části základní hrací doby už Vítkovice kontrovaly výsledek a zapsaly si tři pozitiva: vstřelily celkem čtyři branky, dokázaly využít přesilovou hru a samy ubránily oslabení.

Celkově tak v Jičíně zvítězily 10:1 a navýšily náskok na Chodov na čtyři body. Pražské soupeřky totiž k utkání s Tatranem nenastoupily, pro rozsáhlou marodku kádru.

KM automatik FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 21. Nikola Kuchařová - 4. Barbora Husková, 20. Barbora Husková, 21. Barbora Husková, 23. Zuzana Halfarová, 37. Eliška Planková, 37. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 41. Ivana Šupáková, 42. Sára Seevaldová, 48. Barbora Husková, 50. Zuzanna Krzywak; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Veronika Samková 22 - Nikola Příleská 30; po třetinách: 0:2, 1:4, 0:4;

Tomáš Martiník: „Trvalo nám dneska dlouhou dobu, mít přesnost na florbalkách a rychlost na nohách, k tpmu jsme selhávali v koncovce, a celé to od nás bylo takové neurovnané. Až v poslední třetině jsme ve všem přidali a už bylo i na co koukat. Děkujeme soupeřkám za zápas.“