Rytířky jsou v Superfinále, Ivanti Tigers doma v pátém zápase porazily 6:3

03. dubna 2019, Michal Dannhofer

Opět řádila polská sniperka Justyna Krzywak, nejlepší výkon v play off podala Nikola Příleská

Vítkovické Rytířky jsou v Superfinále. V pátém semifinále totiž porazily celek Ivanti Tigers 6:3 a celou sérii tak vyhrály 4:1. Po roce si tak zopakují Superfinále v OSTRAVAR Aréně s Chodovem.

Ve fotbale se občas říká, že pokud nedáte gól do desáté minuty, tak se budete trápit. Ve stínu tohoto přísloví se Rytířky zařídily parádně, úvod utkání byl sice nervózní, přesto Rytířky vyhrály úvodní část 5:1 a položily tím de facto základ ke svému vítězství.

Zápas to byl extrémně nervózní a ve druhé třetině padla jediná branka, v přesilové hře se prosadila Iveta Hyršlová, která překonala jinak výborně chytající Nikolu Příleskou, která podala nejlepší výkon v play off.

V poslední části nejprve na 6:2 zvýšila Justyna Krzywak a Superfinále pro Vítkovice začalo získávat reálné kontury. Prakticky okamžitě sice dokázala zareagovat Lucie Řezáčová. Ze strany Ivanti Tigers to ale bylo vše, další branku/y se Pražankám nepovedlo přidat ani přesto, že zkusily téměř pětiminutovou power play.

Je to tedy tak, že Vítkovice budou mít v ostravském Superfinále dva týmy. Chcete lístky? Napište prosím generálnímu řediteli klubu Pavlu Palatovi na email pavel.palata@florbalvitkovice.cz

1. SC TEMPISH Vítkovice - Ivanti Tigers Jižní Město 6:3
branky: 7. Ivana Šupáková, 7. Lenka Novotná, 14. Lucie Theimerová, 14. Jana Trošková, 19. Eliška Planková, 52. Justyna Krzywak - 15. Eliška Chudá, 34. Iveta Hyršlová, 54. Lucie Řezáčová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 177; zásahy brankářů: Nikola Příleská 21 - Kristýna Karli 13; po třetinách: 5:1, 0:1, 1:1;

Tomáš Martiník: „Dnes super týmový výkon a výborná první třetina. Postupně střelecký prach vlhnul, ale o to více vyplouvala chuť a energie zápas dotáhnout a postoupit do Superfinále. Povedlo se a jsme šťastni. Spokojeni budeme až v neděli čtrnáctého. Letos nám ke skvělé sezóně už chybí jen poslední střípek, a pro ten si rozhodně půjdeme. Díky soupeřkám za super sérii a fanouškům za podporu z hlediště.“