Rytířky mají za sebou poslední výjezd v základní části, Jičín porazily 9:3

17. února 2019, Michal Dannhofer

Na nepříjemném výjezdu se blýskly čtyřmi body Barbora Husková s Justynou Krzywak

Nepříjemný a dlouhý výjezd čekal v sobotu na florbalistky Vítkovic. Rytířky se vydaly na nebezpečnou půdu Jičína, který sice nemá tak široký kádr, zato je jeho soupiska opravdu nabitá. Jedno za utkání za tamní FBK navíc absolvovala také bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová, což nejvyšší ženskou soutěž dostalo do celostátních médií.

Rytířkám se povedl nástup do utkání a už v deváté minutě vedly 2:0, když se prosadily Husková s Bol’ovou. Už tato pasáž ale naznačila, jak se utkání bude vyvíjet: Vítkovice byly častěji na míčku, Jičín pak hrozil z rychlých protiútoků, které ale končily na Nikole Příleské v brance. Do konce první třetiny navíc bylo ještě veseleji: Husková totiž druhou brankou potrestala vyloučení Svobodové a v samém závěru se radovala z branky ještě Paloncyová.

Na začátku druhé části Vítkovice ubránily vyloučení Krzywak, aby vzápětí na 5:0 zvýšila svým premiérovým gólem za Rytířky Lenka Novotná. Ve 35. minutě tehdy již poměrně tvrdého utkání, které okořenilo několik hitů na obou stranách, skórovala Krzywak, vzápětí dala branku Bachmaierová.

Za stavu 6:1 tedy skončila druhá část a zdálo se, že Rytířky míří v relativním poklidu za vítězstvím. První desetiminutovka třetí třetiny ale byla z pohledu domácích jejich nejlepší pasáží: už v čase 41:33 to bylo 3:6, když se prosadily Kosová s Jarolímovou a Jičín měl ještě několik šancí.

Klíčovou se v padesáté minutě stala nezvládnutá rozehra na straně domácích, po které Theimerová vysunula Krzywak a polská útočnice blafákem zvýšila na 7:3: Za další tři minuty se navíc dočkala branky také Planková. Jičín sympaticky ještě zkusil s vývojem zápasu něco udělat, Příleská ale byla proti, a tak měla poslední slovo přesně dvě minuty před koncem Šárka Bol’ová.

Vzhledem k tomu, že florbalistky Chodova si poradily s Panthers poměrem 8:4, o prvním místě v extraligové tabulce zatím není rozhodnuto. Nicméně, pokud Rytířky v posledním kole zvítězí za tři body, nemusí se na výsledek pražských soupeřek ohlížet. Domácí zápas s Plzní by tam neměl ujít Vaší pozornosti.

KM automatik FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9
branky: 38. Kristýna Bachmaierová, 42. Markéta Kosová, 42. Anet Jarolímová - 4. Barbora Husková, 9. Šárka Boľová, 19. Barbora Husková, 20. Kamila Paloncyová, 28. Lenka Novotná, 35. Justyna Krzywak, 50. Justyna Krzywak, 53. Eliška Planková, 59. Šárka Boľová; rozhodčí: Kateřina Hátlová - Lenka Jansová; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Veronika Samková 18 - Nikola Příleská 14; po třetinách: 0:4, 1:2, 2:3;

Tomáš Martiník: „Dnes jsme si sem přijeli pro vítězství a to se nám povedlo, takže s tímhle spokojenost. V zápase nám ale chyběla lepší technická kvalita na florbalkách, a rychlejší kvalita rozhodování. Hodně neuhraných nadějných situací. Děkujeme soupeřkám za zápas.“