Rytířky nastřílely nejvyšší počet branek v sezoně, s Boleslaví vyhrály 17:3

21. března 2021, Michal Dannhofer

Den po výhře v ostravském derby na FBC zvládly Rytířky také domácí zápas s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi. Porazily jej skóre 17:3, což znamená, že v jednom utkání této sezony nastřílely vůbec nejvyšší počet branek. Do vítkovického brankoviště se po dvou letech strávených v Olomouci vrátila brankářka Lenka Kubíčková.

Mladá Boleslav v sobotu formálně ztratila naději na účast v play off, nicméně soupeři je třeba za přístup k utkání, minimálně v úvodních dvou třetinách, poděkovat. Skóre zápasu otevřela v deváté minutě Dominika Buczek, v první třetině se prosadily ještě Šponiarová se Seevaldovou. Střelecký účet Boleslavi otevřela po chybě v domácí obraně Pavlíková.

Boleslavská energie s postupem času upadala, proto také Vítkovice po třech zásazích v první části, skórovaly ve druhé třetině hned pětkrát. Současně přibývalo také úspěšných zákroků na kontě brankářky Boleslavi Valečkové.

Ani ta ale nezabránila brankostroji, který se rozjel ve třetí části. Vítkovice vyslyšely apel hlavního trenéra Tomáše Martiníka a utkání skutečně zakončily v pozitivním duchu tak, jak si hlavní vítkovický lodivod přál.

Ve třetí třetině totiž nastřílely hned devět branek, což v konečném účtování znamená výsledek 17:3, protože soupeř naopak v každé ze třetin splnil normu jedné vstřelené branky.

1. SC TEMPISH Vítkovice - MITEL Florbalová akademie MB 17:3
branky: 9. Dominika Buczek, 12. Michaela Šponiarová, 18. Sára Seevaldová, 21. Sára Seevaldová, 24. Alžbeta Ďuríková, 29. Michaela Kubečková, 37. Zuzanna Krzywak, 37. Vendula Maroszová, 42. Veronika Enenkelová, 48. Vendula Maroszová, 48. Zuzana Halfarová, 49. Lucie Cholinská, 50. Michaela Kubečková, 50. Denisa Ferenčíková, 56. Lina Hägg, 58. Michaela Šponiarová, 59. Zuzanna Krzywak - 16. Petra Pavlíková, 32. Karolína Janatková, 59. Petra Pavlíková; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 7 - Kateřina Valečková 20, Eva Klementová 9; po třetinách: 3:1, 5:1, 9:1;

Tomáš Martiník: „Začínali jsme trochu zvolna, začátek zápasu byl pomalejší a nejistý, a trochu trvalo, než jsme se dostali do tempa. To se nám nakonec povedlo, vyšroubovali jsme tempo a utkání dostali pod kontrolu. Nakonec jsme si ve třetí části poměrně s chutí zastříleli, za což jsem rád, protože jsme na holky apelovali, ať utkání dohrají v pozitivním duchu, což se povedlo. Jsme spokojeni.“