Rytířky nedostaly ani branku a domácí fanoušky potěšily výhrou 12:0

19. listopadu 2018, Michal Dannhofer

Nikola Příleská vychytala nulu, Zuzana Šponiarová si zapsala hned pět kanadských bodů. Zaskvěla se take Šárka Bol’ová

Vítkovické Rytířky se po delší době představily na domácí půdě a své fanoušky, kterých žel přišlo poskromnu, potěšily soustředěným výkonem, který po šedesáti minutách vyústil ve výhru 12:0 a zisk dalších tří bodů do extraligové tabulky.

Po vlažnějším úvodu utkání nastřílely během čtyř minut během sedmé až jedenácté minuty čtyři branky, takže se jim povedlo určit ráz zápasu. Soupeř reagoval oddechovým časem, presto v první části inkasoval ještě dvakrát.

Ke cti florbalistkám Bohemians slouží alespoň to, že utkání vyloženě nezabalily a snažily se alespoň o čestné úspěchy. Ani ve druhé části se jim ale nepovedlo skorovat místo toho dostaly od Plankové, alternující kapitánky Enenkelové, Troškové a Seevaldové další čtyři branky.

Ani ve třetí třetině gól do branky Vítkovic nepadl, domácí hráčky navíc přidaly jetě dvě branky: nejprve se trefila Kolářová a následně svůj povedený zápas korunovala dvojice Šupáková – Šponiarová. První jmenovaná docílila brankou svého třetího kanadského bodu, Šponiarová, která Šupákové asistovala, pak nasbírala bodů hned pět.

Vzhledem na výhry Chodova a Ostravy se situace v extraligové tabulce nezměnila.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 12:0
branky: 7. Veronika Enenkelová, 8. Justyna Krzywak, 11. Kateřina Peterková, 11. Ivana Šupáková, 15. Zuzana Šponiarová, 16. Šárka Boľová, 27. Eliška Planková, 29. Veronika Enenkelová, 33. Jana Trošková, 39. Sára Seevaldová, 52. Markéta Kolářová, 59. Ivana Šupáková; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Nikola Příleská 12 - Daniela Kreisingerová 16; po třetinách: 6:0, 4:0, 2:0;

Tomáš Martiník: “Po vlažném začátku se nám povedlo zužitkovat své šance a do konce 1. třetiny jsme zápas rozhodli. Pak už byl pro nás zápas jednodušší než jsme čekali. Podařilo se nám několik povedených akcí, ovšem taky dost situací jsme neuhráli podle představ. Díky soupeřkám za zápas a šťastnou cestu domů.”