Rytířky obhájily primát na Czech Open, ve finále porazily Tatran Střešovice 7:4

09. srpna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky uspěly na turnaji Czech Open 2021 v Praze. Celým známým turnajem prošly bez porážky a když ve finále porazily Tatran Střešovice 7:4, tak dokázaly obhájit prvenství v elitní ženské kategorii z loňského roku a z hlavního města opět přivézt zlaté medaile.

Trenérský štáb se rozhodl dát příležitost několika novým tvářím či hráčkám širšího kádru, v brankovišti tak působila Simona Pytlíková, v obraně Anna Dobešová, Adéla Feiková, Laura Prusková, Karolína Sovadinová nebo posila z Židenic Šárka Staňková, v útoku pak Nikola Liberdová.

A právě Liberdová hrála ve finále zcela klíčovou roli, soupeřkám z Tatranu totiž nastřílela hattrick.

Poprvé se prosadila již v osmé minutě, Tatran sice dokázal utkání ještě v první třetině otočit, avšak bleskově srovnala Michaela Kubečková.

Ve druhé třetině získaly Vítkovice rozhodující náskok. Na další zásah Liberdové totiž v polovině utkání navázala Hyršová a i když za Tatran korigovala Faltusová, tak poslední slovo ve druhé části měla Hanzlíková.

Třetí třetina se nesla v bojovném duchu s minimem šancí. V padesáté minutě dokončila hattrick Liberdová, tři minuty před koncem se prosadila Kopecká, avšak v poslední sekundě zápasu uzavřela gólový účet Maroszová.

Vítkovice tak porazily Střešovice 7:4 a obhájily vítězství v elitní ženské kategorii Czech Open.