Rytířky otočily derby s FBC a po výhře 9:6 získaly Prezidentský pohár

21. března 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky jsou vítězkami základní části. Potvrdily to stylovým vítězstvím nad největším rivalem, v derby totiž porazily FBC Ostrava poměrem 9:6. Zisk Prezidentského poháru vystřílela především Lina Hägg, která se trefila hned pětkrát. S desetibodovým náskokem již nemohou být Rytířky předstiženy.

Lepší vstup do utkání zaznamenalo FBC, které po prvních deseti minutách vedlo 2:0, prosadily se totiž Kapcová s Pospíšilovou. Vítkovicím se ale ještě v první třetině povedlo srovnat, když využily toho, že v případě delšího držení míčku na svých hokejkách, mělo FBC očividný problém s dostupováním soupeře.

Zlepšený výkon tak přinesl branky Šponiarové a Novotné. Srovnáno bylo ale pouze 35 sekund, poté využila chybu vítkovické pětice Kotzurová.

Ve 27. minutě vedlo FBC opět o dvě branky, prosadila se Mlejnková. Minutu poté se ale začal odehrávat gólový píběh Liny Hägg: ta nejprve využila zaváhání hostující obrany, kterou překvapil odraz od mantilu, následně si výborně naběhla do prostoru na přihrávku Šponiarové a ve 40. minutě se prosadila technickou parádou, navíc zády k brance.

Vítkovice tak poprvé v utkání vedly, nicméně za 22 sekund srovnala srovnala Rybičková.

Na začátku třetí třetiny využila Hägg přesilovou hru, téměř ihned pak otevřela svůj střelecký účet Seevaldová a Vítkovice rázem vedly o dvě branky.

Na hráčkách FBC se ztráta otěží utkání projevila, byl vidět především markantní rozdíl ve hře bez míčku, v 53. minutě si navíc Hägg se Seevaldovou prohodily pořadí a dalšími dvěma góly vlastně rozhodly o vítězství Vítkovic.

V závěrečné hře bez brankářky už jen snížila na konečných 9:6 pro Vítkovice Paulína Hudáková.

Po výhře 9:6 tak náskok Rytířek na druhé FBC Ostrava vzrostl na 10 bodů. Vzhledem k tomu, že oběma soupeřům zbývají do konce základní části pouze tři zápasy, nemohou tak být ani teoreticky předstiženy. Třetí Chodov má sice o zápas méně, ale Vítkovice může pouze dorovnat, přičemž v obou vzájemných duelech v základní části prohrál.

FBC ČPP OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:9
branky: 6. Nela Kapcová, 9. Kristýna Pospíšilová, 19. Denisa Kotzurová, 27. Michaela Mlejnková, 40. Veronika Rybičková, 59. Paulína Hudáková - 14. Michaela Šponiarová, 19. Lenka Novotná, 28. Lina Hägg, 31. Lina Hägg, 40. Lina Hägg, 43. Lina Hägg, 44. Sára Seevaldová, 53. Sára Seevaldová, 53. Lina Hägg; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 21 - Viktorie Karasová 13; po třetinách: 3:2, 2:3, 1:4;

Tomáš Martiník: „Pro nás se jednalo o déja vu prvního utkání, které se odehrálo před třemi týdny. Opět jsme bojovali s vlastními nedostatky, například se střelbou nebo s dostupováním hráček, čemuž také odpovídá, že stav byl podobný, jako v prvním utkání. Obecně jsme bojovali s věcmi, které nám nyní dělají problém a postupem času jsme se museli vrátit k našemu hernímu standardu, protože například konec druhé části byl z naší strany hrozný. Naštěstí, po druhé přestávce jsme se vrátili tam, kde chceme být, a nakonec jsme zápas rozhodli. Bylo to ale těžké a pěkné utkání, pro nás naštěstí úspěšné.“