Rytířky otočily vývoj a z Prahy přivezly tři body za výhru nad Ivanti Tigers

25. listopadu 2018, Michal Dannhofer

Dvěma góly se blýskla Sára Seevaldová, Vítkovice zvýšily náskok na druhém místě

Vítkovické Rytířky mají za sebou další nesmírně důležitý výjezd, který skončil úspěšně. Na Jižním Městě se totiž postavily Ivanti Tigers a byť na začátku utkání prohrávaly, tak nakonec zvítězily poměrem 7:3.

V šesté minutě otevřela skóre utkání dalekonosnou střelou Šebestová, Vítkovice ale kontrovaly vyrovnáním z přesilové hry, které o minutu později zařídila Zuzana Šponiarová. První třetina nabídla několik zajímavých akcí na obou stranách, v jedenácté minutě využila dobrého presinku Krzywak a poslala Vítkovice umístěnou střelou do vedení.

Za dalších osmnáct sekund si navíc do vlastní branky míček nešťastně srazila Hermannová a bylo to o dvě branky. Z rychlého protiútoku se povedlo snížit Chudé, jenže pak obrana Ivanti Tigers neuhlídala Bol’ovou a slovenská reprezentantka, která první české kroky dělala právě v tomto týmu potvrdila formu z předchozích zápasů.

Po divoké první části se hra relativně uklidnila a ve druhé třetině tak byla k vidění pouze jedna branka. Už po třiadvaceti sekundách se prosadila Sára Seevaldová. Jinak v této části Vítkovice ustály oslabení a několika povedenými zákroky je podržela brankářka Příleská.

Ve 44. minutě snížila Surá, Vítkovice reagovaly brankou Huskové o necelé tři minuty později. Do poslední desetiminutovky Vítkovice vstoupily přesilovou hrou, kterou ale nevyužily a následně musely čelit dlouhé power play. V ní neinkasovaly, naopak svůj druhý gól přidala Seevaldová. Stejná hráčka mohla završit také hattrick, jenže při jednom z pokusů trefila pouze tyč opuštěné branky, proto se skóre 7:3 ve vítkovický prospěch již nezměnilo.

Vítkovice tak v tabulce zůstávají druhé, nicméně v utkání Ostravy s Chodovem se radovaly Pražanky, takže před derby se jejich náskok zvášil na čtyři body, na Chodov pak Rytířky tři body ztrácí.

Ivanti Tigers Jižní Město - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:7
branky: 6. Petra Šebestová, 13. Eliška Chudá, 44. Dagmar Surá - 7. Zuzana Šponiarová, 11. Justyna Krzywak, 12. Nikola Hermannová, 15. Šárka Boľová, 21. Sára Seevaldová, 47. Barbora Husková, 59. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 121; zásahy brankářů: Kristýna Karli 13 - Nikola Příleská 14; po třetinách: 2:4, 0:1, 1:2;

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Spokojenost se třemi body z těžkého utkání, proti soupeři snažícím se o aktivní a dynamický florbal. Musíme zlepšit koncentraci na průběh celého utkání, někdy jsme soupeři vyloženě naši nepozorností pomáhali. Nicméně výhru bereme a těšíme se na trochu oddechu při pauze.“