Rytířky po velkém boji padly ve skvělém utkání s Chodovem 4:5

24. září 2018, Michal Dannhofer

Extraligový tým utrpěl první porážku v sezoně, výkonem však rozhodně nezklamal

Nově se tvořící tým hlavního trenéra Tomáše Martiníka čekala v Praze první opravdu těžká zkouška. Postavil se totiž jednomu z největších favoritů na titul – loňským stříbrným medailistkám z Chodova. A byť nakonec odešel poražen, výkonem rozhodně nezklamal.

Utkání by šlo fotbalovou terminologií rozdělit na dva poločasy po třiceti minutách: v tom prvním byl lepší Chodov, v tom druhém zase Vítkovice. Pražanky šly do vedení v deváté minutě, o dvě minuty později dokázala odpovědět Husková. Vítkovice následně přežily chodovský tlak a do šaten se šlo poprvé za stavu 1:1.

Deset minut druhé třetiny pak určilo další ráz utkání. Chodov třikrát skóroval, byť zásah na 4:1 z hole Martiny Řepkové vzbudil hodně emocí a pomyslný míč tak byl na straně Rytířek. Ty se dokázaly zmobilizovat a po dvou akcích Zuzany Šponiarové s Janou Troškovou to rázem bylo o jednu branku.

Rozhodující gól utkání nakonec vstřelila Gabriela Tožičková, která se dokázala uvolnit na začátku 49. minuty na velkém brankovišti. Vítkovice sice dokázaly odpovědět proměněným trestným střílením z hole Huskové, přes závěrečný tlak se jim ale nepovedlo srovnat a dostat tak zápas minimálně do prodloužení.

Po dvou výjezdech se Rytířky už v pátek představí na Dubině proti Olomouci, v neděli pak opět zamíří ven, ve středočeské Hostivici vyzvou celek Panthers.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4
branky: 9. Nikol Pekárková, 22. Nikol Pekárková, 26. Adéla Jůzová, 32. Martina Řepková, 49. Gabriela Tožičková - 11. Barbora Husková, 33. Zuzana Šponiarová, 36. Zuzana Šponiarová, 52. Barbora Husková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Jana Christianová 11 - Nikola Příleská 20; po třetinách: 1:1, 3:2, 1:1;