Rytířky po vlažném rozjezdu potvrdily statut královen Ostravy

20. listopadu 2017, Michal Dannhofer

Třemi body se blýskla Michaela Šponiarová, zranila se Natálie Martináková

Vítkovické florbalistky potvrdily roli favorita a ostravském derby navzdory vlažnému rozjezdu porazily FBC Ostrava poměrem 8:4. Vzhledem na situaci v tabulce a rozložení sil na poli ženské nejvyšší soutěže si druhou výhrou nad rivalem prakticky pojistily minimálně třetí příčku po základní části, protože před FBC mají nyní náskok šesti bodů a zcela logicky také lepší vzájemná utkání.

Začátek přitom nebyl úplně růžový, v dresu soupeře začala velký part bývalá kapitánka Vítkovic Andrea Pastušková, která v sedmé minutě našla Káčovou. Vítkovice nehrály kompaktně především v obraně, naštěstí je několikrát podržela Lenka Kubíčková.

Dlužno také podotknout, že utkání nabídlo mnoho opravdu pěkných branek. Jednou takovou do horního rohu vyrovnala v přesilové hře kapitánka Vítkovic Denisa Ferenčíková. Divoká první perioda pokračovala, vzápětí se totiž prosadily Kotzurová s Paulínou Hudákovou a FBC vedlo o dvě branky.

To ale ani zdaleka nebylo konec. Vítkovice na pomezí 14. a 15. minuty během patnácti sekund srovnaly, v čase 16:11 pak nádhernou ranou poslala Rytířky do vedení Alžbeta Ďuríková. Parádní pumelicí jistě potěšila v hledišti přítomnou matku, která v neděli slavila narozeniny, stejně tak, jako sebe, přičemž „Betka“ má narozeniny v pondělí. Oběma dámám ve jméně klubu 1. SC Vítkovice z.s. gratulujeme a přejeme hodně zdraví!

Druhá třetina nabídla především boj, příliš velkých šancí k vidění nebylo, Vítkovice nevyužily přesilovou hru v polovině utkání.

Vše se zase naplno rozjelo ve třetí části. Na jejím začátku dvakrát neproměnila velikou šanci Žurková, zastoupily ji ale Michaela Šponiarová s Kociánovou. Pro FBC vykřesala naději Pastušková, ale Vítkovice následně pojistily svou výhru dvěma zásahy do prázdné branky.

Zápasy

Neděle 20.9.2020

So 26.9.Ml. Boleslav - Vítkovice 19:00
Po 28.9.Vítkovice - Sparta 17:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE