Rytířky porazily Bulldogs 17:1, jsou jedno vítězství od vyrovnání zápisu Děkanky

29. března 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky porazily v předposledním zápase základní části poslední tým tabulky Bulldogs Brno 17:1, když měly obrovskou převahu ve všech herních činnostech. Jsou tedy jedno jediné vítězství od vyrovnání zápisu Děkanky Praha, která zatím jako jediná dokázala získat 100% možných bodů v základní části. Sára Seevaldová si v utkání připsala hned pět kanadských bodů.

Od začátku zápasu byl vidět až extrémní rozdíl mezi oběma týmy v jednotlivých herních činnostech. Nejvíce se projevil v první třetině, ve které Vítkovice nastřílely hned devět branek a daly tak vzpomenout na rekordní třetinu zpřed tří let proti Jičínu, kdy skórovaly hned dvanáctkrát.

Hattrick si připsala například Lina Hägg. Ve druhé třetině rozjela své představení Seevaldová, která se nakonec zastavila na zápisu 4+1. Pomohlo jí také to, že byla jedinou hráčkou do pole, která utkání odehrála celé.

Trenéři Vítkovic totiž zvolili taktiku, kdy první polovinu utkání odehrály dvě elitní formace, v polovině utkání pak zapojili dalších 8 hráček a v sestavě nechali v jedné formaci právě Seevaldovou, ve druhé se pak z první poloviny zápasu prostřídaly Ferenčíková s Maroszovou.

Buldočkám je třeba přičíst ke cti, že od druhé třetiny alespoň dílčími změnami trochu zlepšily obrannou činnost, v 55. minutě se dočkaly také čestného úspěchu díky Cihlářové.

Vítkovice tak nakonec zvítězily 17:1 a zvítězily také ve 21. zápase v základní části. Pokud ve středu porazí také Start98, tak vyrovnají 12 let starý počin Děkanky Praha, které se povedlo zatím jako jediné, a to hned dvakrát za sebou, projít základní části se stoprocentním bodovým ziskem.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 17:1
branky: 2. Michaela Kubečková, 6. Vendula Maroszová, 9. Eliška Planková, 10. Lina Hägg, 13. Lina Hägg, 16. Michaela Šponiarová, 19. Lina Hägg, 19. Dominika Buczek, 20. Michaela Šponiarová, 22. Sára Seevaldová, 24. Michaela Kubečková, 24. Dominika Buczek, 25. Sára Seevaldová, 33. Denisa Hyršová, 45. Sára Seevaldová, 46. Denisa Hyršová, 60. Sára Seevaldová - 55. Daniela Cihlářová; rozhodčí: Radim Klimecký - Jaromír Kubáč; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 11 - Jana Prátová 49; po třetinách: 9:0, 5:0, 3:1;