Rytířky porazily Jičín 11:2, dvě florbalistky prožily premiéru v Extralize žen

27. září 2020, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou druhý nejdelší výjezd na palubovku Jičína. Po vlažné první třetině nakonec utkání dovedly do vítězného konce poměrem 11:2, přičemž čtyři branky vstřelila Barbora Husková, hattrick pak Lina Hägg. Premiéru v Extralize žen prožily brankářka Viktorie Karasová a Anna Dobešová.

Začátek zápasu na palubovce jičínského sportovního areálu zastihl Rytířky v nedbalkách, když je z první akce domácích potrestala Kristýna Bachamaierová. Rytířkám trvalo poměrně delší čas než našly své tempo, nicméně ještě v první části nejprve vyrovnala Denisa Hyršová a před prvním klaksonem otočila skóre ve prospěch Vítkovic Husková.

Ve 24. minutě se protáhlou ranou z rozehrávky prosadila Hägg, nicméně definitivní zlom přišel po polovině zápasu: prosadily se Šponiarová, Husková, Hägg a Planková, což po dvou třetinách znamenalo vedení 7:1 pro Vítkovice.

V poslední třetině se již zápas pouze dohrál. Vítkovice přidaly další čtyři góly, hrající trenérka domácích Gabriela Žůrková pak korigovala na konečných 11:2 pro Vítkovice.

Příští zápas odehrají Rytířky na domácí půdě proti Tatranu Střešovice.

KM automatik FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11
branky: 2. Kristýna Bachmaierová, 57. Gabriela Žůrková - 13. Denisa Hyršová, 19. Barbora Husková, 24. Lina Hägg, 31. Barbora Husková, 34. Michaela Šponiarová, 37. Lina Hägg, 39. Eliška Planková, 41. Barbora Husková, 45. Vendula Maroszová, 46. Lina Hägg, 55. Barbora Husková; rozhodčí: Kateřina Hátlová - Lenka Jansová; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 74; po třetinách: 1:2, 0:5, 1:4;

Tomáš Martiník: „Do dnešního zápasu jsme nevstoupili ideálně, soupeř nás následně ze své první akce potrestal a hodně dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Navíc jsme neproměňovali šance, a to nás znervózňovalo. Nakonec jsme dali 11 gólů, ale směrem dozadu to nebylo od nás dnes ideální. Musíme se v tom zlepšit, protože v konečném důsledku nás to někdy může stát zápas, třeba už ten příští.“