Rytířky porazily Olomouc 8:1, debutovaly dvě talentované florbalistky

09. února 2019, Michal Dannhofer

Páteční večerní zápas byl premiérový pro Alexandru Glasovou a Zuzannu Krzystyniak

Ať už vinou zranění, nemocí, či osobních povinností, nastoupily florbalistky Vítkovic v Olomouci ve značně pozměněné sestavě. Hlavní trenér Tomáš Martiník tak dal v sestavě prostor například Sabrině Moravcové nebo Vlaďce Maděrové, vůbec poprvé pak do extraligy naskočila Alexandra Glasová a úplně první start za Vítkovice si připsala nejnovější polská posila Zuzanna Krzystyniak.

První třetina byla ve znamení hledání optimální střelecké pohody. Lenka Kubíčková v brance soupeře předvedla několik skvělých zákroků, na jaké byli donedávna zvyklí fanoušci Vítkovic, Olomouc občas zahrozila z brejkových situací, které ale v poklidu řešila Nikola Příleská. Překonat Kubíčkovou se povedlo až Kamile Paloncyové, nicméně branka nemohla být uznána, protože byla dosažena pár sekund po siréně ukončující první třetinu.

Rytířky si nicméně na gólovou radost musely počkat prakticky jen po dobu trvání přestávky. Po sedmnácti sekundách se totiž prosadila Enenkelová, v čase 21:40 se pak již regulérně mohla radovat také Paloncyová. Mezi 26. a 27. minutou se gólově zapsaly také Suchánková se Šupákovou a domácí hlavní trenérka Alice Pavlíková reagovala oddechovým časem. Olomouci se povedlo zastavit vítkovickou vlnu a do konce třetiny již neinkasoval, navíc se šťastně prosadila Mošťková.

V poslední části se utkání poměrně klidně dohrálo. Během prvních tří minut daly definitivní razítko na výhru Vítkovic Planková s Paloncyovou, na posledních patnáct minut pak nastoupila zmíněná Zuzanna Krzystyniak a doplnila tak mladé hráčky vyjmenované v úvodu reportu. V posledních deseti minutách ještě Vítkovice přežily oslabení a zásluhou Sáry Seevaldové přidaly dvě branky.

Nakonec tak před nedělním domácím zápasem s Panthers porazily Olomouc 8:1. V téměř současně hraném utkání pak Chodov zvítězil v Plzni 9:0, což znamená, že Rytířky jsou nadále v čele tabulky s náskokem jednoho bodu.

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8
branky: 36. Tereza Mošťková - 21. Veronika Enenkelová, 22. Kamila Paloncyová, 26. Lucie Suchánková, 27. Ivana Šupáková, 42. Eliška Planková, 43. Kamila Paloncyová, 53. Sára Seevaldová, 60. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 81; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 32 - Nikola Příleská 11; po třetinách: 0:0, 1:4, 0:4;

Tomáš Martiník: „Museli jsme být dnes hodně trpěliví a přitom zůstat aktivní, rychlí a přesní. V první třetině nás hodně trápila Lego, naštěstí jsme ji ve druhé třetině brzy odčarovali a získali rozhodující náskok. Gólových situací jsme si vypracovali hodně, koncovka ovšem vázla. Jsem rád i za slušnou premiéru našich nových a mladých hráček. Díky soupeřkám za zápas.“