Rytířky porazily Olomouc 9:4 a udělaly další krok směrem k finále základní části

11. února 2018, Michal Dannhofer

Hattrickem se blýskla Hana Koníčková, hned čtyři body zaznamenala Justyna Krzywak!

Vítkovické rytířky udělaly další krok k tomu, aby se v posledním kole mohly postavit Ivanti Tigers v přímém souboji o vítězství v základní části ženské extraligy. Zvládly totiž nepříjemný výjezd do Olomouce, která v posledních kolech nabrala druhý dech a poměrně nečekaně ještě bojuje o účast v play off a přivezly si tři body po výhře 9:4.

Vítkovice se od začátku dostaly do mírného tlaku, který v desáté minutě kulminoval vedoucí brankou z hole Enenkelové. O tři minuty se poprvé ujala také střela Koníčkové, a tak první třetina skončila pozitivním skóre 2:0 pro Vítkovce.

Vítkovice pokračovaly v kontrole hry také na začátku druhé třetiny, kdy se v čase 24:24 prosadila Anna Niemcová, první ze čtyř bodů si pak připsala Justy Krzywak. Bohužel poté Vítkovice o něco polevily, a tak se dočkala také Olomouc díky Reimerové. Napravit dojem z předešlé pasáže se ale Vítkovicím povedlo přes branky Ferenčíkové s Krzywak.

Poslední dvacetiminutovka byla poměrně divoká, padlo v ní hned sedm branek. Hattrick dokončila Koníčková, další dva body si připsala Justy Krzywak a nezapomínejme ani na body Petry Hložankové. Za Olomouc se pak prosadila Petra Mandátová, kterou jistě netřeba představovat.

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9
branky: 29. Tereza Reimerová, 44. Lucie Cholinská, 47. Petra Mandátová, 48. Tereza Reimerová - 10. Veronika Enenkelová, 13. Hana Koníčková, 25. Anna Niemcová, 32. Denisa Ferenčíková, 39. Justyna Krzywak, 41. Hana Koníčková, 54. Justyna Krzywak, 56. Petra Hložanková, 58. Hana Koníčková; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Martina Franková 23 - Nikola Příleská 12; po třetinách: 0:2, 1:3, 3:4;

Petr Dadej (FBS Olomouc): „Dnes jsme proti Vítkovicím předvedli mimo několik sekvencí naivní výkon a díky zbytečným chybám jsme si soupeře nechávali pravidelně odskakovat. Holky zaslouží pochvalu za návrat do zápasu ve třetí třetině, který byl bohužel zastaven oslabením, které rozhodlo o závěru zápasu. Nás čeká nejdůležitější část sezony v následujících týdnech a my musíme předvést soustředěnější výkony než dnes. Soupeři gratuluji k vítězství a přeji klidnou cestu domů.“

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Dneska mě Olomouc překvapila, hrála pěkný florbal, kdy nám nenechávaly moc místa na naší útočné polovině. Nicméně i přesto beru alespoň to, že se nám povedlo vyhrát všechny třetiny. Děkuji soupeři za zápas a přeji hodně štěstí do dalšího průběhu sezóny.“