Rytířky porazily Panthers 7:2 a dvě kola před koncem základní části jsou stále první

11. února 2019, Michal Dannhofer

Dvěma brankami se blýskla obránkyně Lucie Theimerová

Předposlední domácí utkání v základní části Rytířky úspěšně zvládly. Na domácí palubovce si poradily s celkem Panthers Praha, který je sice v prvním vzájemném utkání v Hostivici připravil o jeden bod, nicméně z Dubiny odjel poražen 7:2, když se o to dvěma góly zasloužila obránkyně Lucie Theimerová.

Zápas měl z obou stran vlažný úvod a oběma týmům chvíli trvalo než se dostaly do tempa. V osmé minutě otevřela skóre zápasu Paloncyová, což byl poslední úspěšný gólový zásah v úvodní části. Vítkovice byly nadále aktivnější, proti ovšem byla brankářka hostí Horňáková.

Nástup do druhé části se domácímu týmu povedl, ve 22. minutě využila přihrávku Krzywak, která se po jednozápasové absenci vrátila do sestavy, Husková. Vedení Vítkovicím vydrželo do 33. minuty, ve které dokázaly Steinbachová se Šusterovou dvěma slepenými brankami srovnat. Ještě v téže minutě si ale do volného prostoru naběhla Theimerová a nechytatelně poslala Vítkovice znovu do vedení.

Do konce druhé třetiny navíc přidala čtvrtou branku Maděrová, pro kterou to byla premiérová branka v nejvyšší soutěži. Vítkovice nepodcenily ani třetí část, bylo očividné, že iniciativu převzal Dušan Dudešek a aktivním herním koučinkem pomohl společně s celým realizačním týmem hlavního trenéra Tomáše Martiníka k dalšímu průběhu zápasu bez problémů.

Rytířky totiž zásluhou Enenkelové, Theimerové a Huskové přidaly další tři branky a v poklidu dokráčely k vítězství.

Rytířky tak zvítězily nad pražským soupeřem poměrem 7:2 a nadále zůstávají v čele extraligové tabulky o jeden bod před Chodovem. Ten v neděli porazil Olomouc 7:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Panthers Praha 7:2
branky: 8. Kamila Paloncyová, 22. Barbora Husková, 33. Lucie Theimerová, 35. Vlaďka Maděrová, 41. Veronika Enenkelová, 45. Lucie Theimerová, 50. Barbora Husková - 33. Dominika Steinbachová, 33. Petra Šusterová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Petra Klečková 10 - Kristýna Horňáková 28; po třetinách: 1:0, 3:2, 3:0;

Tomáš Martiník: „Dnes zasloužená výhra, zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, vyjma asi 3 minut, kolem dvou obdržených gólů. Hodně střeleckých příležitostí, málo proměněných. Díky soupeřkám za zápas“