Rytířky porazily Plzeň 13:4 a zajistily si prvenství v základní části, čekají je Bohemians

25. února 2019, Michal Dannhofer

Pěti body se blýskly Barbora Husková s Justynou Krzywak, kabina následně zvolila za soupeře pro čtvrtfinále Bohemians

Před posledním krokem stály v neděli Rytířky, které potřebovaly s Plzní zvítězit za plný počet bodů, aby se nemusely ohlížet na výsledek utkání Chodova s Jičínem. Plán tedy zněl jasně a vítkovické florbalistky záhy začaly pracovat na jeho naplnění.

V šesté minutě se poprvé prosadila Krzywak a během tří minut přidaly Vítkovice hned tři branky. Plzeň přistoupila k utkání poměrně sympaticky a ještě v první části byla odměněna dvěma góly, nicméně první třetinu Vítkovice vyhrály 6:2.

Brankostroj pokračoval také ve druhé třetině, už v čase 24:48 završila hattrick Lucie Theimerová, toho času zvyšující na 8:3 pro domácí. Ještě do poloviny utkání přidaly Rytířky další čtyři zásahy a ačkoliv poté již gól ve druhé části nepadl, do šatny se šlo za stavu 12:4 pro Vítkovice.

Třetí třetina se tak zdánlivě pouze dohrávala, dlužno ale říci, že Plzeň se alespoň snažila poctivě bránit. Téměř se jí podařilo uhrát alespoň dílčí třetinovou remízu 0:0, ale v čase 59:44 uzavřela skóre zápasu Barbora Husková.

Zápas tak nakonec skončil výsledkem 13:4 a zajistil Rytířkám první místo po základní části. S tím byla spojena také možnost volby soupeře pro čtvrtfinále. Z trojlístku pražských celků a Jičína si kabina pár minut po utkání zvolila za soupeře FbŠ Bohemians.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 13:4
branky: 6. Justyna Krzywak, 7. Barbora Husková, 8. Lucie Suchánková, 12. Veronika Enenkelová, 14. Lucie Theimerová, 15. Lucie Theimerová, 24. Justyna Krzywak, 25. Lucie Theimerová, 26. Ivana Šupáková, 27. Justyna Krzywak, 29. Ivana Šupáková, 30. Lucie Suchánková, 60. Barbora Husková - 10. Nikola Staňková, 15. Helena Böhmová, 23. Andrea Košťálová, 30. Michaela Mašková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Petra Klečková 13 - Kateřina Fialová 15, Lenka Šindelářová 26; po třetinách: 6:2, 6:2, 1:0;

Tomáš Martiník: „Zápas jsme zvládli poměrně slušně, hlavně v prvních dvou třetinách byla naše útočná chuť znát a dokázali jsme střílet góly, i když jich mohlo být více. Úplná spokojenost není se čtyřmi obdrženými góly, ty propady nás moc netěší, právě proto, že jsme čekali, že zrovna z toho může soupeř zlobit. Děkujeme Plzni za zápas a těšíme se na play off“