Rytířky porazily Tatran 6:3, jedna výhra je dělí od velkého finále základní části

19. února 2018, Michal Dannhofer

Hattrickem se již v první třetině blýskla Veronika Enenkelová

Vítkovické rytířky zvládly předposlední výjezd do Prahy v základní části a po výhře 6:3 přivezly všechny body ze střešovické Stodoly, ve které se tentokráte postavily soupeřkám z Tatranu, které bojují o každý bod a účast v play off. Rytířky zase ví, že pokud uspějí v Liberci, tak se na začátku března odehraje finále základní části na Jižním Městě.

Už dlouhou dobu se ve sportovním prostředí říká, že pokud chce mít favorit utkání s potenciálně velmi nepříjemným soupeřem klidný průběh utkání, tak potřebuje brzy vstřelit branku. Tohoto úkolu se na straně Vítkovic zhostila Veronika Enenkelová, která již během první třetiny zaznamenala hattrick. Jelikož hráčky Tatranu odpovědět nedokázaly, tak po první třetině byl stav 3:0 pro Rytířky.

Od druhé třetiny ale soupeř zlepšil svůj výkon, takže se na další branku čekalo až téměř do poloviny utkání: poté se prosadila kapitánka Denisa Ferenčíková, na což za dvě minuty odpověděla Žaneta Reková. Vítkovická kapitánka navíc skórovala také ve 35. minutě, což prakticky rozhodlo utkání.

Stejně jako při prvním vzájemném utkání, také v Praze totiž Tatran dokázal zvítězit ve třetí třetině dílčím skóre 2:1 – nejprve se opět zapsala do střelecké listiny Reková, na což odpověděla Michaela Šponiarová, ale poslední slovo měla Karolína Vachušková.

Vítkovice tak na Tatranu zvítězily 6:3 a stále mají naději na to, že se umístí na prvním místě po základní části.

Únětická 12° Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
branky: 32. Žaneta Reková, 48. Žaneta Reková, 60. Karolína Vachušková - 4. Veronika Enenkelová, 11. Veronika Enenkelová, 17. Veronika Enenkelová, 30. Michaela Šponiarová, 35. Denisa Ferenčíková, 57. Hana Koníčková; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Tereza Humlová 15 - Lenka Kubíčková 36; po třetinách: 0:3, 1:2, 2:1;

Miroslav Vybíral (Tatran): „Opět se nám podařilo proti Vítkovicím vyhrát 3.třetinu a mohu říct, že je to pro nás malé vítězství. Po většinu utkání jsme plnili věci, které jsme si řekli v kabině, a díky skvělé koncentraci a píli na hřišti jsme mohli vidět moc pěkné utkání. Spoustu pozitivních věcí a krásných momentů jsme mohli vidět a teď si je potřebujeme odnést do dalšícj důležitých zápasů v sezóně! Děkuji holkám za krásné utkání, fanouškům za fantastickou podporu a soupeři za utkání!“

Richard Urban (Vítkovice): „Utkání muselo bavit. V 1. a 2. třetině jsme si vypracovali mnoho golových šanci, ale brankářka hostí, tyčky a houževnatá obrana byla proti. 3. část již Tatran cítil čšanci dobrého výsledku a hru vyrovnal. Děkuji soupeři a divákům.“