Rytířky porazily Židenice 4:0 a dál kráčí za prvenstvím v základní části

07. března 2021, Michal Dannhofer

Rytířky porazily v sobotním poměrně mdlém utkání Židenice 4:0, když čtyři branky daly čtyři různé střelkyně. Na druhý pokus se rovněž čistého konta dočkala brankářka Viktorie Karasová, která k němu potřebovala 15 úspěšných zákroků.

Utkání proti Židenicím nenabídlo příliš mnoho florbalových emocí, nutno ale říci, že k němu Židenice z pozice týmu, který mohl v Ostravě jen získat, přistoupily poměrně dobře. Na rozdíl například od Panthers se na půdě Vítkovic snažily neustále útočit, měly ale velké problémy s přesností střelby, navíc branku strážila pozorná Viktorie Karasová.

Skóre tak otevřela Michaela Šponiarová, což byl jediný úspěch první třetiny. Na začátku druhé se prosadila pozorná Seevaldová, která využila toho, že brankářka Večeřová měla problémy se zachytáváním míčků, které ji vypadávaly a dalo se z těchto situací dorážet.

Na konci druhé části se prosadila dobře umístěnou ranou Husková. Ve třetí třetině se nejprve Židenice pokusily o větší aktivitu, nicméně tuto utnula další brankou Lina Hägg. Utkání se poté již v poklidu dohrálo.

Vítkovice tak zvítězily 4:0 a udělaly další krok k vítězství v základní části.

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 4:0
branky: 12. Michaela Šponiarová, 22. Sára Seevaldová, 36. Barbora Husková, 47. Lina Hägg; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 14 - Alena Večeřová 25; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:0;

Tomáš Martiník: „Co do tempa jsme nechytli začátek, neměli jsme energii a pohyb, první třetina byla taková nijaká. Postupem času se to zlepšilo, ale zápas se nám nedařilo a nepodařilo dostat pod kontrolu, ačkoliv jsme třeba více útočili. Postupem času bylo poměrně dost nepřeností na naší straně a koledovali jsme si. Naštěstí jsme to zvládli a podržela nás brankářka, ale nebylo to od nás takové, jaké bychom chtěli.