Rytířky před derby získaly tři body za domácí výhru nad Panthers Praha

10. listopadu 2019, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky se po výjezdu do Liberce vrátily na domácí palubovku a hostily Panthers Praha. Soupeřky měly sice před zápasem problémy s dopravou, dlužno ale říci, že se nakonec i v okleštěné sestavě prezentovaly zajímavým výkonem. Rytířky ale přesto zvítězily 9:4.

Soupeřky měly problém s dostavením se k utkání a nezachytily ani nástup do zápasu. Vítkovice naopak během prvních deseti minut dvakrát skórovaly zásluhou Plankové s Maděrovou vedly 2:0. Panthers ale dokázaly zareagovat a srovnat díky Lochmannové s Pitterlingovou.

Divoká první třetina pokračovala brankou Suchánkové, už za 4 sekundy poté ale srovnala Šusterové.

Druhá třetina rozhodla o osudu zápasu, když Vítkovice vstřelily hned čtyři branky a staly se na hřišti dominantní. Postupně se tak prosadily kapitánka Feenčíková, Paloncyová a dvakrát Michaela Kubečková. Vítkovice tak po dvou třetinách vedly 7:3 a mohly zbytek utkání v klidu kontrolovat.

Prakticky rozhodnutý výsledek se projevil také na kvalitě a tempu hry ve třetí třetině. Vítkovice navíc zásluhou Huskové využily přesilovou hru, nicméně bleskově snížila Pitterlingová. Poslední slovo ale měla svým druhým zásahem v utkání Vlaďka Maděrová.

Vítkovice nyní čeká derby s FBC Ostrava a do reprezentační přestávky ještě výjezd na půdu Bulldogs Brno.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Panthers Praha 9:4
branky: 6. Eliška Planková, 10. Vlaďka Maděrová, 19. Lucie Suchánková, 24. Denisa Ferenčíková, 36. Kamila Paloncyová, 36. Michaela Kubečková, 39. Michaela Kubečková, 44. Barbora Husková, 51. Vlaďka Maděrová - 11. Kristýna Lochmannová, 12. Tereza Pitterlingová, 19. Petra Šusterová, 45. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Radek Vybíhal - Roman Sasín; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Petra Klečková 13 - Kristýna Horňáková 24; po třetinách: 3:3, 4:0, 2:1;

Tomáš Martiník: „Dnes od nás takový nevýrazný výkon, všemu tak nějak něco chybělo. Snad jen druhá třetina měla od nás parametry kvality, ale i tam něco chybělo. více gólů. Takže podtrženo a sečteno, jsme rádi za tři body a v pondělí musíme hrát lépe. Děkujeme soupeřkám za zápas.“