Rytířky přejely Panthers 14:3, při shodném počtu zápasů s FBC vedou znovu Extraligu

17. února 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou povedený víkend. Na výhru 8:1 v Židenicích v neděli navázaly vysokou domácí výhrou 14:3 nad Panthers Praha, přičemž pražskému soupeři se zápas vůbec nepovedl. Zářila naopak šestibodová Barbora Husková a Nikola Příleská, která si připsala dvě asistence.

Od Panthers se určitě čekalo více, než pražský tým na Dubině předvedl. Od začátku kupil obrovské obranné chyby, přičemž už po deseti minutách prohrával 0:4, respektive Rytířky vedly 4:0 po dvou zásazích Šponiarové a brankách Huskové s Krzywak. Do první sirény pak přidaly ještě další dvě branky.

V podobném duchu se nesla také druhá třetina. Ke slovu se dostala také gólmanka Příleská, která parádně našla ve 22. minutě Huskovou. Vítkovice ve druhé části přidaly dalších pět branek a po čtyřiceti minutách vedly 12:1.

Poslední třetina se již odehrála v pomalejším tempu, za rozhodnutého stavu. Gólově ji otevřela Michaela Šponiarová, následně se ale prosadila Nela Havlíková, které vyšla zhruba čtvrtá podobná akce v zápase. Z pohledu Vítkovic uzavřela skóre Eliška Planková, poslední gól utkání pak v přesilové hře vstřelila Floriánová.

Jednoznačné utkání tak nakonec skončilo vítězstvím Vítkovic 14:3. Ty se navíc při shodném počtu odehraných utkání vrátily do čela extraligového pelotonu, když mají o jeden bod více než FBC Ostrava.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Panthers Praha 14:3
branky: 4. Michaela Šponiarová, 8. Michaela Šponiarová, 9. Barbora Husková, 10. Zuzanna Krzywak, 14. Barbora Husková, 15. Lucie Cholinská, 22. Barbora Husková, 22. Barbora Husková, 24. Denisa Ferenčíková, 31. Michaela Šponiarová, 33. Lina Hägg, 39. Denisa Hyršová, 42. Michaela Šponiarová, 46. Eliška Planková - 23. Veronika Zittová, 44. Nela Havlíková, 48. Lucie Florianová; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vráblík; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 - Kristýna Horňáková 35; po třetinách: 6:0, 6:1, 2:2;

Tomáš Martiník: „Dvě třetiny byly fajn a bylo to svěží. Holky měly chuť útočit a brzy jsme se dostali do slušného vedení. První dvě třetiny tedy měly dobré parametry, nebáli jsme se tvořit a bylo to fajn. Třetí třetina, tam už možná i pod vlivem stavu nebyla dobře nastavená hlava a bylo to takové dohrávání, které dopadlo, jak dopadlo. Ale holky to měly pod kontrolou.“