Rytířky se rozjely a od druhé třetiny ovládly výjezdní utkání s Jičínem

16. prosince 2017, Michal Dannhofer

Potěšil výkon mladé ofenzivní formace, řádila také kapitánka Denisa Ferenčíková

Zapomeňte na šampionátovou kocovinu. Vítkovické rytířky zvládly nesmírně náročný přechod z palubovky 11. Mistrovství světa žen, které se uskutečnilo v Bratislavě, zpět k extraligovým zápasům a v rámci svého posledního výjezdu zvítězily v Jičíně poměrem 3:18. Potěšil výkon mladé ofenzivní formace, řádila také kapitánka Denisa Ferenčíková.

První třetina byla z vítkovické strany vlažná, ale to se dalo – s ohledem na nedávno skončený šampionát – čekat. Vítkovice sice měly herní převahu, ale po prvních dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:3, přičemž Vítkovice jednou prohrávaly. Svůj velký part rozehrála dvěma brankami Denisa Ferenčíková, později se přidala také mladá formace okolo Natálie Martinákové.

Od druhé třetiny totiž na hřišti existoval prakticky jen jeden celek – hostující Vítkovice. Dvě branky si připsala Markéta Kolářová, která se vrací po zranění kotníku, celkem se v prostřední části trefily Vítkovice hned pětkrát.

Jak to tak ale bývá, gólové žně v utkání, ve kterém proti sobě stojí dva nevyrovnaní soupeři, přišly až s poslední třetinou. Vítkovice se v ní trefily hned desetkrát a z hlediska dlouhodobějšího vývoje týmu je určitě potěšitelné, že s gólovou produkcí nepřestaly ani v předvánočním čase a za rozhodnutého stavu. Kromě již zmíněných stojí za to uvést, že hattrick dokončila Markéta Kolářová.

KM automatik FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:18
branky: 6. Andrea Landgraf, 8. Šárka Chlumská, 18. Tereza Mrázková - 6. Denisa Ferenčíková, 13. Veronika Enenkelová, 15. Denisa Ferenčíková, 21. Denisa Ferenčíková, 23. Markéta Kolářová, 28. Markéta Kolářová, 33. Zuzana Halfarová, 38. Lucie Theimerová, 42. Veronika Enenkelová, 42. Eliška Planková, 45. Michaela Šponiarová, 47. Natálie Martináková, 48. Denisa Ferenčíková, 48. Barbora Husková, 51. Barbora Husková, 54. Eliška Planková, 58. Markéta Kolářová, 60. Eliška Planková; rozhodčí: Michal Taufmann - Nguyen Duc Trung; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků:105; zásahy brankářů: Adéla Kociánová ? - Nikola Příleská ?; po třetinách: 3:3, 0:5, 0:10;

Gabriela Žůrková (KM automatik FBK Jičín): „První třetinu jsme dokázaly držet krok a plnit taktické pokyny. Postupem času nám ubývaly síly, a to se projevilo na výsledném skóre. Děkujeme soupeřkám a přejeme jim šťastnou cestu domů.“

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „1. třetina byla z našeho pohledu neutřepaná, Viděli jsme dost nepřesností. Druhá i třetí třetina už vypadala líp. Myslím že si holky zápas užily a po návratu z reprezentace se rychle sžily s trochu odlišným prostředím, než je MS. Děkuji soupeři a přeji mnoho štěstí v dalších bojích o playoff.“