Rytířky si bez problémů poradily s Jičínem, daly patnáct branek

10. října 2017, Michal Dannhofer

Pěti body řídila výhru Michaela Šponiarová, Halfarová čtyřikrát skórovala

Vítkovické rytířky se po prohře s Tigers vrátily na vítěznou vlnu. Na domácí palubovce jednoznačně přehrály Jičín, se kterým se naposledy utkaly ve čtvrtfinálové sérii play off loňského ročníku. Na výhře 15:3 se hned pěti body podílela Michaela Šponiarová, čtyři branky vstřelila Zuzana Halfarová a kvartet přihrávek Ivany Šupákové měl rovněž gólové parametry.

Jičín se trápí, na loňskou úspěšnou sezonu zatím nenavázal a na Dubinu přijel bez bodu. Upřímně řečeno, Vítkovice nebyly ideálním soupeřem k zahájení nějaké bodové série, což se nakonec také potvrdilo.

FBK ale začal dobře a zásluhou Kosové šel do vedení, za minutu a půl ale srovnala Klapitová. Odstartovala tím sérii šesti branek v řadě, při které své velké představení rozehrály všechny klíčové postavy na straně Vítkovic: Michaela Šponiarová, Zuzana Halfarová a také Ivana Šupáková. Skórovaly také Žurková (za svobodna Kiecková, pozn. Aut.) a Ďuríková.

Do druhé třetiny nastoupila do branky Jičína Samková a povedlo se jí zastavit brankostroj domácích, na další zásah se tak z hole hostující Žůrkové čekalo celých šestnáct minut. Vítkovice ale v posledních třech minutách druhé části třemi brankami prakticky rozhodly utkání, druhá třetina tak skončila za průběžného stavu 9:2.

V poslední dvacetiminutovce se utkání už mohlo dohrávat, o výsledku bylo jasno. Své představení dokončilo zmíněné rytířské trio, zapomenout nesmíme ani na hattrick Alžbety Ďuríkové, která v posledních deseti minutách dvakrát skórovala.

Rytířky si tak po prohře s Tigers spravily chuť a naladily se na ostravské derby, které je na programu už toto sobotu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - KM automatik FBK Jičín 15:3
branky: 6. Katarína Klapitová, 10. Romana Žurková, 10. Zuzana Halfarová, 13. Michaela Šponiarová, 19. Zuzana Halfarová, 20. Alžbeta Ďuríková, 38. Zuzana Halfarová, 39. Michaela Šponiarová, 40. Justyna Krzywak, 42. Barbora Husková, 46. Alžbeta Ďuríková, 54. Veronika Enenkelová, 54. Alžbeta Ďuríková, 57. Zuzana Halfarová, 57. Veronika Enenkelová - 4. Markéta Kosová, 37. Gabriela Žůrková, 53. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití:0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 8 - Adéla Kociánová 12, Veronika Samková 36; po třetinách: 6:1, 3:1, 6:1;

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Zápas byl od začátku v naší režii. Ve 2. třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili a jakoby na nás padla deka. Třetí třetina byla opět výborná, hlavně za podpory trenérů Dudeška a mě. Soupeři přeji šťastnou cestu domů.“

Petr Čiháček (KM automatik FBK Jičín): „Další ze série naučných zápasů. Myslím si, že vydržet po celou dobu zápasu soupeřovo tempo, je pro každý tým velmi vyčerpávající výkon. Díky dobře postavené konstrukci branky není výsledek ještě horší. Soupeři gratulujeme a přejeme šťastnou jízdu základní částí.“