Rytířky si před Champions Cupem zastřílely proti Olomouci a vyhrály 14:1

05. ledna 2020, Michal Dannhofer

Poslední zápas před Champions Cupem zvládly vítkovické Rytířky. V domácím prostředí porazily Olomouc 14:1, když svou první branku za Vítkovice vstřelila Anna Grufíková, hattrick si pak připsaly Michaela Kubečková s Lucií Theimerovou.

Utkání mezi Vítkovicemi a Olomoucí mělo jasného favorita a od začátku se odehrávalo dle očekávaných not. Domácí Vítkovice měly znatelnou převahu, kterou se jim dařilo vyjdařovat také gólově. Už ve třetí minutě daly první branku, která byla zároveň premiérovou pro Annu Grufíkovou v Poslední zápas před Champions Cupem zvládly vítkovické Rytířky. V domácím prostředí porazily Olomouc 14:1, když svou první branku za Vítkovice vstřelila Anna Grufíková, hattrick si pak připsaly Michaela Kubečková s Lucií Theimerovou.

dresu Vítkovic. Do konce první části se pak prosadily ještě Cholinská, kapitánka Ferenčíková a Husková.

Na začátku druhé třetiny sice nejprve nevyužily přesilovou hru, ale vápětí se trefila poprvé v utkání Theimerová. Druhá polovina druhé třetiny byla vůbec nejvydařenější části zápasu z pohledu Vítkovic, které přidaly hned pět branek.

Ve 45. minutě se poprvé a naposledy prosadila Olomouc zásluhou Barvíkové, která mimochodem v tomto týmu hostuje právě z Vítkovic. V poslední desetiminutovce ještě přišly další čtyři zásahy Vítkovic: dvakrát se trefila Theimerová, která tak dokončila hattrick, což se povedlo také Michaele Kubečkové.

Vítkovice tak před Champions Cupem udržely první pozici a nyní se mohou plně koncentovat na semifinálový zápas s Täby.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 14:1
branky: 3. Anna Grufíková, 8. Lucie Cholinská, 12. Denisa Ferenčíková, 17. Barbora Husková, 26. Lucie Theimerová, 32. Eliška Planková, 33. Vlaďka Maděrová, 35. Lucie Cholinská, 35. Michaela Kubečková, 37. Michaela Kubečková, 51. Ivana Šupáková, 53. Lucie Theimerová, 53. Michaela Kubečková, 59. Lucie Theimerová - 45. Eva Barvíková; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Petra Klečková 6 - Lenka Kubíčková 22; po třetinách: 4:0, 6:0, 4:1;

Tomáš Martiník: „Od nás dnes slušné, měli jsme nějaké cíle do zápasu i s ohledem na Champions Cup, a tak jsme se soustředili na plnění konkrétních věcí. Šnažili jsme se být nebezpeční na míčku, šancí jsme si vypracovali plno, gólově produktivní jsme mohli být, a za týden musíme být, rozhodně lepší. Díky soupeřkám za zápas.“