Rytířky si v kontrolovaném utkání poradily s Olomoucí 11:2!

29. září 2018, Michal Dannhofer

Čtyřmi body přispěla k výhře Justyna Krzywak, první extraligovou branku za Vítkovice vstřelila Tereza Mikulová!

Vítkovické Rytířky se podruhé v sezoně představily na domácí palubovce a opět byly úspěšné. Po výhře nad Jičínem braly tři body také proti Olomouci, kterou porazily poměrem 11:2. Utkání mohlo mít ještě jeden speciální náboj: v dresu Olomouce totiž nově působí Lenka Kubíčková, jedna z největších legend vítkovického ženského týmu. Přednost v brankovišti ale dostala Martina Franková.

A neměla to vůbec jednoduché. Vítkovice totiž předvedly kontrolované utkání, ve kterém soupeře nenechaly samy sebe ohrozit. Na přesilovkou branku Huskové sice ještě odpověděla Mošťková, ale ještě do konce první části se prosadily Krzywak, Planková a Trošková.

Slovenská posila Trošková dokázala do 31. minuty dokončit hattrick, po další brance Huskové Vítkovice vedly 7:1 a osud utkání tím byl prakticky určen. Čtyřmi zákroky tomu v prostřední části pomohla také Petra Klečková.

V poslední části sice Vítkovice díky Jakubičové inkasovaly jako první, nicméně dalšími čtyřmi brankami určily konečné skóre na 11:2 pro domácí. Poslední branku utkání dala Tereza Mikulová, pro kterou to byla první extraligová branka za Rytířky.

Vítkovice tak se ziskem dvanácti bodů okupují třetí příčku nejvyšší ženské soutěže, na prvním místě je zatím stoprocentní dvojice Chodov – Ostrava. Další zápas čeká Vítkovice již v neděli, kdy se postaví Panthers.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 11:2
branky: 5. Barbora Husková, 11. Justyna Krzywak, 14. Eliška Planková, 15. Jana Trošková, 29. Jana Trošková, 31. Jana Trošková, 35. Barbora Husková, 51. Lucie Suchánková, 55. Eliška Planková, 57. Justyna Krzywak, 58. Tereza Mikulová - 9. Tereza Mošťková, 47. Sára Jakubkovičová; rozhodčí: Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 89; zásahy brankářů: Petra Klečková 8 - Martina Franková 35; po třetinách: 4:1, 3:0, 4:1;