Rytířky vstoupily do sezony výhrou 11:1 nad nováčkem z Brna

14. září 2019, Michal Dannhofer

Hattrickem se uvedla Denisa Ferenčíková, čtyři body zapsala Ivana Šupáková a dva body šly na konto Alexandry Glasové

V prvním utkání nového ročníku splnily Rytířky roli jednoznačných favoritek proti nováčkovi soutěže, týmu Bulldogs Brno. Dlužno podotknout, že brněnské florbalistky podaly sice sympatický výkon, jenže na Rytířky nestačily.

Hned ve čtvrté minutě otevřela gólový účet utkání hrdinka posledního Superfinále Ivana Šupáková, v první části se následně prosadila ještě jednou a dvě branky přidala kapitánka Denisa Ferenčíková, která se do Vítkovic vrátila po sezoně ve finském SC Classic.

Vítkovice na přelomu první a druhé třetiny přežily vyloučení Theimerové a ve druhé části pokračovaly v navyšování náskoku. Do 33. minuty se trefily ve druhé části hned pětkrát, mimo jiných dvakrát Husková a až ve33. minutě se dočkalo Brno zásluhou Žákové, mající zkušenosti také například z Olomouce. Poslední slovo ve druhé třetině měla Enenkelová, která zvýšila na 10:1.

V poslední třetině se utkání poměrně klidně dohrálo. Své první branky v dresu Vítkovic se hned při svém extraligovém debutu dočkala Zuzanna Krzywak, toho času jediná střelkyně třetí třetině.

Vítkovice tak v úvodním utkání porazily Bulldogs Brno 11:1.

Další domácí utkání čeká Rytířky již v pátek, kdy na domácí palubovce přivítají opět tým z Brna, tentokráte K1 Florbal Židenice. Následně se v neděli vydají na první výjezd do Prahy, kde vyzvou Bohemians.