Rytířky vynulovaly Tatran, po výhře 5:0 míří vstříc derby a výjezdu do Mladé Boleslavi

26. února 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky si připsaly důležitou výhru nad Tatranem Střešovice v poměru 5:0. Nezastavil je tedy ani nutný výjezd v pracovním týdnu do Prahy, když z původního termínu bylo utkání přeloženo pro výskyt koronaviru ve vítkovickém týmu. Nikola Příleská potřebovala k čistému kontu 17 zákroků.

Vítkovice v utkání neinkasovaly, paradoxně nejblíže obdržení branky byly ve hned na začátku utkání, kdy se míček po rozehrávce Tatranu odrazil od levé tyče za Příleskou, jen několik centimetrů od brankové čáry.

Tatran se prezentoval kvalitní obranou, přičemž se mohl spolehnout na tradičně velmi pozorně chytající Drbalovou. Vítkovice tak otevřely skóre v čase 11:30, kdy rychlou kombinaci zakončila Krzywak. V závěru třetiny měly také štěstí, když se tečovaný míček po ráně Barbory Huskové dostal až za Drbalovou.

Gólově zahájily Vítkovice také druhou třetinu: na polovině vystřelila Ďuríková a pohotově tečující Planková nedala Drbalové příliš šancí. Ostravanky pokračovaly v náporu a prakticky celoplošné kontrole herního prostoru, útoky Tatranu pak zastavovala nepřesnost anebo brankářka Příleská. Ve 36. minutě pak po individuální akci zvýšila na 4:0 umístěnou ranou Michaela Šponiarová.

V závěru druhé části Vítkovice navíc ubránily oslabení, ve 42. minutě pak Dominika Buczek další individuální parádou uzavřela skóre zápasu na 5:0. Vítkovice tak půjdou do víkendového derby z prvního místa, přičemž v sezoně ještě neztratily ani bod.

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5
branky: 12. Zuzanna Krzywak, 19. Barbora Husková, 22. Eliška Planková, 36. Michaela Šponiarová, 42. Dominika Buczek; rozhodčí: Jan Brejcha - Petr Herman; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 21 - Nikola Příleská 17; po třetinách: 0:2, 0:2, 0:1;

Tomáš Martiník: „Dnes se nám zápas povedl, jsme spokojeni jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou. Dokázali jsme být silní na míčku, dobře bránit a využívat šance. Podařilo se nám eliminovat silné stránky ve hře Tatranu. Úplně neříkám, že jsme zápas kontrolovali, ale měli jsme jej pod kontrolou a přidávali jsme branky. Z našeho pohledu se sešlo vše, co se sejít mělo.“