Rytířky zakončily základní část výhrou 10:5 nad Startem, vytvořily tak nepřekonatelný rekord

02. dubna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky splnily cíl, který si vytyčily několik zápasů před koncem základní části. Povedlo se jim porazit Start98 10:5 a prošly tak poprvé ve své historii základní částí bez ztráty jediného bodu, čímž také stanovily aktuálně nepřekonatelný rekord nejvyšší soutěže. Třemi body se na poslední výhře v základní části podílela Michaela Kubečková.

Vítkovice předvedly poměrně aktivní vstup do utkání a rychle vedly 2:0, když se prosadily Dominika Buczek a Zuzanna Krzywak. Převahu potvrzovaly v celém průběhu první poloviny zápasu, kterou vyhrály dílčím skóre 5:1.

V půli zápasu se na domácí straně opět protočila polovina kádru a hry se dostala také elitní vítkovická formace. Po dvou třetinách to tak bylo už 8:3, přesto, že výkon nebyl úplně optimální.

To se naplno projevilo ve třetí třetině, která se už na obou stranách dohrávala spíše z povinnosti. Vítkovice věděly, že mají výhru jistou, Start zase, že své akcie bude muset zvýšit v jiných utkáních tak, aby postoupil do play off.

Zápas nakonec skončil poměrem 10:2.

Rytířky si tak zapsaly také 22. výhru v základní části, kterou prošly bez ztráty bodu. Jejich 66 bodů je historickým rekordem, který půjde v budoucnu překonat jen zvýšením počtu účastníků nejvyšší soutěže, či změnou jejího současného herního systému.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 10:5
branky: 7. Dominika Buczek, 9. Zuzanna Krzywak, 24. Sára Seevaldová, 28. Veronika Enenkelová, 30. Michaela Kubečková, 32. Denisa Hyršová, 35. Vendula Maroszová, 36. Lina Hägg, 55. Zuzanna Krzywak, 60. Vendula Maroszová - 11. Veronika Balejová, 31. Anežka Pěnkavová, 40. Kristina Zlatníková, 42. Kristýna Vejvodová, 59. Kristina Zlatníková; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 11 - Kristýna Janglová 29; po třetinách: 2:1, 6:2, 2:2;

Tomáš Martiník: „Nechyběla nám energie, chtěli jsme odehrát podobné utkání, jako v sobotu proti Bulldogs Brno. Stál proti nám ovšem kvalitnější soupeř a my jsme se nedokázali prosazovat tak, jak jsme chtěli. Postupem času nám odcházela technika práce s hokejkou, neudrželi jsme míček v útoku a co mě nejvíce mrzí, to je pět obdržených branek, s tím panuje určitě nespokojenost. Především proto, že branky padaly po chybách, které jsme následně nebyli schopni neutralizovat. Celkově je to taková spokojenost napůl.“